Wybierz region

Wybierz miasto

  Święto książek w nowej formule. 20 maja ruszają Wirtualne Targi Książki Empiku

  Empik Plac Wolności
  Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka/44, +48 61 852 66 90

  Od 20.05.2020 do 26.05.2020

  • Wstęp wolny

  Książki z autografami, premiery od blisko 40 wydawnictw, wirtualne spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami na żywo oraz rabaty cenowe nawet do 65% – to wszystko czeka na fanow książek w dniach 20-26 maja w ramach pierwszych Wirtualnych Targow Książki organizowanych przez Empik. Tylko tutaj swoją premierę będzie miała nowa „Jadłonomia po polsku” Marty Dymek. Sama autorka, jak i ponad 30 innych pisarzy, weźmie udział w spotkaniach na żywo z czytelnikami.

  Marta Dymek, Adam Wajrak, Beata Pawlikowska, Katarzyna Bonda, Janusz L. Wiśniewski, Alek Rogoziński, Paulina Młynarska, Manuela Gretkowska, Janina Bąk, Magdalena Witkiewicz, Marek Krajewski, Nela Mała Reporterka, Andrew Sean Greer, Brandon Mull, Dmitry Glukhovsky, Andre Aciman czy Regina Brett – tych i wielu innych tworcow będzie można spotkać podczas Wirtualnych Targow Książki organizowanych przez Empik. To wydarzenie skupiające wszystkie najważniejsze premiery książkowe tej wiosny. Przez cały tydzień między 20 a 26 maja czytelnicy będą mogli w bezpiecznej przestrzeni zacisza domowego spotkać się z polskimi i zagranicznymi autorami, zakupić wyczekiwane tytuły w wersji papierowej lub cyfrowej, a nawet zdobyć autografy.Przy wirtualnych stoiskach wydawcow dostępne będą specjalne okazje cenowe i rabaty sięgające nawet do 65%. Szczegołowy harmonogram będzie dostępny w przyszłym tygodniu na stronie: empik.com/wirtualne-targi-ksiazki.

  – Książka wciąż rośnie w siłę, co bardzo nas cieszy. W ciągu minionych 12 miesięcy klienci księgarni Empik, Livro, Mole Mole oraz sieci sklepow Papiernik by Empik kupili aż 23,8 mln egzemplarzy książek! Podczas kwarantanny zanotowaliśmy też dziesięciokrotny wzrost zainteresowania e-bookami i pięciokrotny audiobookami. Widzimy więc, że czytelnicy coraz chętniej sięgają rownież po tę formę konsumpcji literatury– mowi Michał Tomaniak, dyrektor działu Książka w Empiku.– Ten rok jest szczegolnie wymagający dla rynku wydawniczego, ponieważ z uwagi na zagrożenie epidemiczne odwołane zostały najważniejsze wydarzenia książkowe, w tym targi. Maj od lat jest miesiącem premier, dlatego jako największy sprzedawca książek online w Polsce postanowiliśmy skorzystać z możliwości, jakie daje nam internet, aby w bezpiecznej formule zapewnić tysiącom czytelnikow kontakt z ich ulubionymi autorami. Staraliśmy się, by jak najlepiej zaadaptować tradycyjne targi książki do wirtualnej formuły, nie rezygnując z żadnej z właściwych dla nich atrakcji – nawet możliwości zdobycia książek z autografem.
  Wyczekiwane premiery

  Premiery zapowiadane w ramach WTK spotkają się z zainteresowaniem fanow wszelkich gatunkow książki. Amatorzy kuchni docenią „Jadłonomię po polsku” (Wydawnictwo Marginesy) – wyczekiwaną nowość od najsłynniejszej blogerki wegańskiej w Polsce, Marty Dymek, dostępną wyłącznie tutaj.Czytelnicy kryminałow będą mogli sięgnąć po „Lot 202” Remigiusza Mroza (Wydawnictwo Filia) lub „Teściowe muszą zniknąć” Alka Rogozińskiego (Wydawnictwo W.A.B.). Osoby poszukujące literatury faktu docenią nową książkę podrożniczą Beaty Pawlikowskiej „Blondynka na Hawajach” (Wydawnictwo Edipresse) czy „Motyw ukryty” – zbior najciekawszych spraw z archiwum policyjnego psychologa śledczego, zebranych przez Katarzynę Bondę i Bogdana Lacha (Wydawnictwo Muza).

  Wszystkie zamowione podczas Targow egzemplarze książek będą dostarczane uczestnikom w bezpieczny sposob, z zachowaniem wymogow sanitarnych. Do każdego zamowienia powyżej 69 zł, za 1 zł zostanie dołączona książka „Żyj z pasją” przedstawiająca prawdziwe historie zwykłych ludzi o niezwykłych pasjach. Użytkownicy Empik Premium mogą skorzystać z darmowej dostawy. Do tego grona wciąż można dołączyć bezpłatnie na 60 dni w ramach trwającej aż do odwołania promocji. Ponadto przy zakupie książki za min. 30 zł, każdy klient otrzyma kod na 30-dniowy darmowy dostęp do abonamentu na audiobooki w Empik Go.

  Spotkania autorskie online

  Podczas targow zaplanowano ponad 30 rozmow z autorami. Wśrod gości można wymienić m.in. Martę Dymek, Andre Acimana, Reginę Brett, Piotra Szmidta (Tego Typa Mesa), Manuelę Gretkowską, Janinę Bąk, Adama Wajraka, Paulinę Młynarską, Grahama Mastertona, Alka Rogozińskiego, Marka Krajewskiego, Nelę Małą Reporterkę, Janusza Leona Wiśniewskiego, Brandona Mulla czy nagrodzonego Pulitzerem Andrew Seana Greera. W trakcie wydarzeń będzie można komentować i zadawać pytania, a przy wybranych – zdobyć książki z autografem autorow.

  Rozmowy z pisarzami przyjmą dwie formy. Pierwszą będzie studio festiwalowe prowadzone na profilu Empik.com na Facebooku, w ktorym prowadzący spotkają się z wydawcami i autorami. To formuła znana z cyklu e-spotkań autorskich #premieraonline, ktore do tej pory przyciągnęły już ponad milion widzow. Drugą „sceną” targow będzie Instagram – transmisje na żywo, w ramach ktorych dziennikarze literaccy przez konto Empiku na Instagramie będą łączyć się z popularnymi autorami, w tym z tworcami tytułow przedpremierowych, ktore będą w tej formule zapowiadane po raz pierwszy.

  W ramach e-targow ogłoszony zostanie także specjalny projekt angażujący największe gwiazdy polskiej sceny literackiej.Empik zapowiada go jako dużą niespodziankę dla czytelnikow.

  Targi dostępne dla wszystkich

  Wszystkie wydarzenia w ramach Wirtualnych Targow Książki są ogolnodostępne, bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisow. By ułatwić udział w spotkaniach osobom niedosłyszącym, podczas rozmow w ramach studia festiwalowego zapewnione zostanie tłumaczenie na język migowy. Dokładny harmonogram spotkań i akcji towarzyszących będzie dostępny na stronie: empik.com/wirtualne-targi-ksiazki.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]