Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Pradzieje Wielkopolski"

  Muzeum Archeologiczne
  Poznań, ul. Wodna/27, +48 61 852 64 30

  Od 1.01.2011 do 31.12.2018

  • od 8zł

  Wystawa ukazująca pradzieje Wielkopolski od początkow osadnictwa ludzkiego aż po kres starożytności. Wiemy dzisiaj, że archeologia, badając pradzieje ludzkości, opiera się głownie na pozostałościach kultury materialnej i nie jest w stanie w pełni zrekonstruować życia dawnych społeczeństw we wszystkich jego przejawach. Tym niemniej, szczegolne bogactwo zabytkow archeologicznych w Wielkopolsce pozwala nam zarowno na stosunkowo dobre poznanie najdawniejszej przeszłości tego regionu, jak i na zilustrowanie pradziejow na naszej wystawie. Autorzy scenariusza skoncentrowali swoj wysiłek na probie zobrazowania kontekstu kulturowego, w jakim występowały zabytki archeologiczne, a co za tym idzie – starali się pokazać ich funkcję.
  Na obecnej, nowej wystawie każda epoka posiada jeden lub kilka elementow przewodnich, wokoł ktorych zorganizowano pozostałe części ekspozycji, mające w skondensowanej formie przedstawić to, co w danej epoce najistotniejsze. Są to np. rekonstrukcje domow, groby oraz rożnorodne konstrukcje (np. piece czy warsztaty), a także sceny figuralne.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Uważałeś w szkole? Sprawdź, co wiesz na temat chemii w życiu codziennym! QUIZ