Wybierz region

Wybierz miasto

  ZAPISKI Z WYGNANIA z Krystyną Jandą

  Alicja Biały

  Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki
  Poznań, ul. Aleksandra Fredry/9, +48 61 659 02 80

  19:30 - 21:30 Niedziela, 1 września

  „Zapiski z wygnania” to spektakl wyjątkowy, wybitny i niezwykły.
  Opowiada o bardzo osobistych przeżyciach Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki roku 1968, ktora wyjechała z Polski razem z rodzicami.
  Obsada:
  Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem muzycznym w składzie: Tomasz Bogacki (gitara), Mateusz Dobosz/Paweł Pańta (kontrabas), Bogdan Kulik (perkusja), Marek Zebura (skrzypce)

  Adaptacja: Magda Umer i Krystyna Janda
  Reżyseria: Magda Umer

  Krystyna Janda stoi na scenie w zwykłej czarnej sukience. Stoi i mowi, czasem sięgnie po papierosa, czasem zaśpiewa. Na scenie dzieje sie tak niewiele i tak wiele zarazem. Słowa, ktore padają ze sceny tną ciszę. Wzruszają, poruszają i hipnotyzują widzow. Nikt nie sięga po smartfona, nie patrzy na zegarek, nie rozmawia. Tak wielka jest siła tego spektaklu.
  „Zapiski z wygnania" w reż. Magdy Umer w roli głownej z Krystyną Jandą właśnie takie są: doskonale ubogie w formę i bogate w poruszającą treść. Scena jest niemalże pusta, mikrofon, stolik z paczką papierosow i tyle. Ale reżyserka i aktorka świadomie i bezbłędnie wykorzystują technikę - przysłaniają w połowie przezroczystym ekranem scenę i wyświetlają na nim zbliżenia twarzy Jandy podczas monologu albo archiwalne zdjęcia. Dzięki temu wyraźnie widzimy, że każdy gest, połuśmiech, każde zmrużenie oka jest istotne.

  Krystyna Janda została uhonorowana indywidualną nagrodą aktorską za rolę w spektaklu „Zapiski z wygnania” w 24. Ogolnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Wspołczesnej.

  Bilety w cenie:
  Parter: 140 zł, 130 zł
  I Balkon: 130 zł
  II Balkon: 80 zł

  Rezerwacja biletow:
  rezerwacja@gruv-art.com.pl lub tel. 61 8471115

  Bilety do kupienia przez:
  GRUV ART - TEATR
  www.bilety24.pl
  www.kupbilecik.pl

  Czas trwania: 100 minut, bez przerwy

  Producent spektaklu: Teatr Polonia w Warszawie

  Organizator Poznańskiej Premiery: GRUV ART

  Cena biletu Opis
  80złBalkon II
  130złBalkon I
  130złParter
  140złParter

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy znasz zasady dobrego wychowania... w pracy? Na tym wykłada się każdy! QUIZ