Inne cele trenera, czyli krajobraz po klęsce

Radosław Patroniak
Polskie siatkarki przegrały w Sapporo z Włoszkami 0:3. Była to ich czwarta porażka na turnieju Pucharu Świata. Tym samym Złotka straciły szanse na olimpijski awans z turnieju w Japonii.

Polskie siatkarki przegrały w Sapporo z Włoszkami 0:3. Była to ich czwarta porażka na turnieju Pucharu Świata.

Tym samym Złotka straciły szanse na olimpijski awans z turnieju w Japonii. – Wstyd i katastrofa – tymi słowami mistrz olimpijski i świata Zbigniew Zarzycki
określił grę Polski w meczu z Włochami. – Ze spotkania na spotkanie gramy coraz gorzej. Ze strachem patrzę w przyszłość. Jak przeciwnik spisuje się słabiej, to jesteśmy w stanie wygrać seta lub dwa. Gdy jednak zawiesi wyżej poprzeczkę, to nasze działania pękają jak bańka mydlana. Wygląda na to,że będzie to fatalny rok dla polskiej siatkówki – tak podsumował Zarzycki wczorajszy występ Złotek. Polki nawiązywały wyrównaną grę tylko w pierwszych akcjach każdego seta. Potem nie było ani walki, ani motywacji. Drużynie trenera Marco Bonitty nic praktycznie nie wychodziło, a Małgorzata Glinka-Mogentale oraz jej koleżanki prezentowały tylko udane pojedyncze akcje. Gdy zaatakowały mocniej, Włoszki spisywały się skutecznie w obronie. W pierwszym secie od stanu
5:5 mistrzynie Europy regularnie powiększały przewagę.