Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inny Festiwal 2014 [program]

Redakcja MM Poznań
Redakcja MM Poznań
Festiwal umożliwia odbiór sztuki osobom niedowidzącym, ...
Festiwal umożliwia odbiór sztuki osobom niedowidzącym, ... Materiały pradsowe
Festiwal umożliwia odbiór sztuki osobom niedowidzącym, niesłyszącym oraz niepełnosprawnym. Rozpocznie się 4 listopada i potrwa przez cztery dni w Poznaniu, Czarnkowie i Ostrowie Wielkopolskim..

Na „Innym festiwalu” można będzie obejrzeć film Woody’ego Allena z audiodeskrypcją, teatr tańca łamiący stereotypy dotyczące ograniczeń ludzkiego ciała czy losy poznańskiej Żydówki tłumaczone na j. migowy w spektaklu „Toast” Teatru Ba-Q.

Po raz drugi Fundacja Barak Kultury organizuje w Wielkopolsce festiwal, którego celem jest zapewnienie równego dostępu do kultury. Wydarzenia odbywają się w miejscach dostosowanych dla osób niepełnosprawnych fizycznie, festiwal tłumaczony jest na j. migowy, film oraz spektakle pokazywane są z audiodeskrypcją.

Festiwal rozpocznie film „Co nas kręci, co nas podnieca” w reżyserii W. Allena.

Kolejnego dnia fani współczesnego teatru tańca zobaczą spektakl zainspirowany spotkaniem dwóch tancerek, w tym jednej niepełnosprawnej  fizycznie.  Realizacja została oparta na osobistych doświadczeniach artystek skupionych wokół tematu samotności, piękna czy poczucia inności. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z tancerkami: Ewą Sobiak i Justyną Dudą.

W czwartek pasjonaci sztuk wizualnych zobaczą indywidualną wystawę Henryka Żarskiego, niedocenionego w Polsce artysty art. brut/outsider art, którego prace znajdują się w kultowej kolekcji Jeana Dubuffeta - Collection de L’Art Brut w Lozannie. W trakcie wernisażu będzie można nie tylko poznać malarza, ale także zabrać ze sobą instrument i wziąć udział w spontanicznej sesji muzycznej. Następnie w Pawilonie Nowej Gazowni widzowie będą mogli poczuć powiew świeżej bryzy Morza Śródziemnego udając się w podróż z główną bohaterką spektaklu „Toast” Teatru Ba-Q. Fira powraca do młodzieńczych wspomnień płynąc statkiem do Jerozolimy, ten powrót, prześwietlony słońcem południa ma w sobie moc oczyszczającą.

Także w tej edycji nieodłącznym elementem festiwalu będą warsztaty. Poznańska młodzież zdobędzie kompetencje przewodnika osób niewidomych, nauczyciele opiekujący się osobami niepełnosprawnymi wzmocnią swoją empatię, osoby niepełnosprawne poznają lepiej samych siebie poprzez uczestnictwo w warsztatach muzyczno-teatralnych opartych na metodzie improwizacji.

7 listopada festiwal przeniesie się do  Ostrowa Wielkopolskiego, natomiast dzień później 8 listopada odbędzie się w Czarnkowie. Mieszkańcy tych miejscowości będą mogli wziąć udział w spektaklu „Toast” oraz w warsztatach.

Wstęp jest bezpłatny na festiwal. Ilość miejsc natomiast ograniczona. Część z nich jest dostosowana dla  osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą też liczyć na wsparcie asystentów.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźc na stronie: www.barakkultury.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto