Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Interaktywny spektakl w Teatrze Wierzbak Plus

Marta Narbuntowicz
Makieta skojarzeniowa Słoń Trąbalski
Makieta skojarzeniowa Słoń Trąbalski
31 marca w na scenie Ośrodka Kultury Wierzbak odbędzie się spektakl dla dzieci "A to ci historia…”. Pretekstem do działań scenicznych wykorzystujących warsztat pantomimy, teatru lalek i piosenki były wiersze Juliana Tuwima.

- Teksty w większości są znane, dzieci świetnie je kojarzą. Ba, niektóre mówią, gdy usłyszą kilka kwestii ze sceny: "o, mam ten wiersz", albo "o, mam taką książkę". Właśnie takie reakcje wyśmienicie wspomagają realizację sceniczną spektaklu, a także pozwalają widzom konfrontować swoją znajomość treści wierszy z działaniami scenicznymi - mówi Artur Szych, z Teatru Wierzbak Plus.

Spektakl to lekki w formie, żartobliwy, interaktywny seans, którego zadaniem jest rozbudzenie w dzieciach zainteresowanie zabawą słowem, rytmem zdania i skojarzeniami plastycznymi.

- Zaczynamy tzw. etiudą teatralną z szukającym okularów panem Hilarym w roli głównej. Gdy po nieudanych poszukiwaniach bohater dzwoni na policję z prośbą o pomoc, wszystkie dzieci pokazują, że okulary ma na czole... to początek spektaklu, w którym w oparciu o znaną historię z wiersza następuje sympatyczne wzajemne zapoznanie - opowiada twórca.

Następnie aktor prowadząc dialog z widownią, zagospodarowuje przestrzeń sceny zawieszając "niby obrazy" na specjalnym stelażu rurkowym. Plansze te, w określonych konfiguracjach stają się oddzielnym teatralnym tłem dla każdego z przedstawianych wierszy. To one są niebem, morzem, drzewami z ptasiego gaju, Słoniem Trąbalskim czy lokomotywą, to w trakcie ich wieszania dzieci pracują nad skojarzeniami.

Przedstawienie odbędzie się w sobotę 31 marca o godzinie 10, na scenie Ośrodka Kultury Wierzbak przy ulicy Wojska Polskiego 8. Bilety w cenie 10zł, dla każdego widza niezależnie od jego wieku, do nabycia będą po uprzedniej rezerwacji telefonicznej (510190554) lub mailowej ([email protected]).

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto