ITTF World Tour: Natalia Partyka przegrała w I rundzie

Natalia Partyka, Polish Open
Natalia Partyka, Polish Open Zenon Kubiak
Mimo prowadzenia 3:1 Natalia partyka przegrała z Japonką Yoko Hirano 3:4 i odpadła z turnieju Polish Open.

Turniej trwa w Poznaniu już od środy, ale czołowi tenisiści stołowi do rywalizacji przystąpili dopiero w piątek. Największe emocje poznańskiej publiczności wzbudził oczywiście pojedynek z udziałem Natalii Partyki. Polska medalistka Igrzysk Paraolimpijskich, która z powodzeniem rywalizuje także z pełnosprawnymi rywalkami, w I rundzie singla trafiła na Japonkę Yoko Hirano.

Pierwszego seta wygrała Japonka 11:9, ale w czterech kolejnych górą była Polka, momentami zdobywając punkty całymi seriami. Gdy wydawało się, że spotkanie lada moment się zakończy, dość nieoczekiwanie Hirano zaczęła odrabiać straty.

W decydującym secie Partyka musiała gonić wynik i nawet udało jej się doprowadzić do stanu 9:9, ale dwie kolejne piłki wygrała Japonka i to ona awansowała do II rundy.

Polka była załamana, jeszcze przez kilka minut siedziała przed stołem z nieobecnym wzrokiem.
- Oczywiście, że czuję niedosyt, bo chciałam grać jak najdłużej w tym turnieju. Prowadziłam już 3:1, ale gra się przecież do czterech wygranych setów, a to mi się nie udało – przyznawała Partyka. – Jest niedosyt, ale cały sezon mimo wszystko muszę zaliczyć na plus.

Wcześniej Partyka odpadła też z turnieju debla. Razem z Katarzyną Grzybowską uległy austriackiej parze Amelie Solja/Sofia Polcanova.