IV LIGA - GRUPA POŁUDNIOWA - Złoty gol z rezerwy

Mariusz KURZAJCZYK
Piłkarze Białego Orła i Victorii stworzyli dobre widowisko. - Fot. H. Wąsowicz
Biały Orzeł Koźmin przegrywał od czwartej minuty z Victorią Września, ale ostatecznie zgarnął komplet punktów i zachował fotel lidera. Pierwszego gola dla gości zdobył uderzeniem głową z kilku metrów Maciej Ratajski, ...

Biały Orzeł Koźmin przegrywał od czwartej minuty z Victorią Września, ale ostatecznie zgarnął komplet punktów i zachował fotel lidera.

Pierwszego gola dla gości zdobył uderzeniem głową z kilku metrów Maciej Ratajski, który zamknął składną akcję całego zespołu. Pięć minut potem powinno być 1:1. Maciej Klimas przedarł się prawą stroną boiska, podał dokładnie w pole karne do Grzegorza Gmerka, jednak tego drugiego w ostatniej chwili uprzedził golkiper Victorii, Tomasz Roszyk.

Karny dla gospodarzy

Dopiero w 21 minucie, po wrzutce w pole karne, jeden z wrzesińskich obrońców zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Przemysław Olaszczyk. Z kolei w 34 minucie gola dla przyjezdnych mógł zdobyć Sławomir Twardygrosz, który posłał kapitalną bombę pod poprzeczkę. Piotr Zdziebkowski z trudem końcami palców wybił piłkę na róg.

Rozstrzygnięcie po przerwie

Mecz został rozstrzygnięty dopiero po przerwie. W 52 minucie Wojciech Goliwąs zdecydował się na uderzenie z ponad 20 metrów, a piłka wpadła Roszykowi ,,za kołnierz”. 24 minuty potem dziwną bramkę dla Victorii zdobył Jarosław Jabłoński. Po jego lekkim uderzeniu, futbolówka przetoczyła się pod Zdziebowskim.
Poruszała się tak wolno, że omal nie wybił jej z bramki Klimas. ,,Niemal”, bo napastnik Białego Orła nie trafił w piłkę.

Gol na wagę zwycięstwa

Pięć minut przed zakończeniem spotkania bramkę na wagę trzech punktów strzelił w zamieszaniu na polu karnym Victorii 19-letni Mateusz Marecki. Rezerwowy Białego Orła przebywał na boisku zaledwie od dwóch minut...