Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Luboń, Buk, Pobiedziska, Stęszew i Poznań - to gminy z...

Jak pandemia zmieniała 2021 rok? Najważniejsze wydarzenia w dobie koronawirusa w Wielkopolsce

Najlepiej wyszczepione gminy Metropolii Poznań

Luboń, Buk, Pobiedziska, Stęszew i Poznań - to gminy z obrębu Metropolii Poznań, które osiągnęły największy poziom wyszczepienia mieszkańców. Tym samym zostały one zdobywcami nagród w rządowych konkursach. Łącznie trafiło do nich prawie 3 mln złotych. Jednym z konkursów był ten na „Najbardziej Odporną Gminę”. W kategorii „średnie gminy” na drugim miejscu w kraju znalazła się gmina Luboń, w której udało się w pełni zaszczepić 63,61 proc. mieszkańców. Kolejny konkurs pod nazwą „Rosnąca Odporność”, polegał na osiągnięciu przez gminy najwyższego wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października. W powiecie poznańskim na podium znalazły się: 1 miejsce - gmina Buk, 2 miejsce - gmina Pobiedziska, 3 miejsce - gmina Stęszew. Gminy te zdobyły odpowiednio 1 mln złotych, 500 tys. złotych i 250 tys. złotych. W konkursie „Gmina na Medal” na nagrodę mogło liczyć 500 gmin, które jako pierwsze osiągną 67 proc. wyszczepienia swoich mieszkańców. W obrębie Metropolii Poznań, najszybciej wynik ten osiągnęła gmina Poznań.