Jak zaczęły, tak skończyły

LIC
Wynik spotkania może trochę mylić, bowiem swarzędzkim koszykarkom dopiero w ostatniej minucie udało się przechylić szale meczu na swoją korzyść. Początek spotkania zapowiadał prawdziwy pogrom Gedanii, bowiem ...

Początek spotkania zapowiadał prawdziwy pogrom Gedanii, bowiem podopieczne Zbigniewa Grześczyka mądrze broniły i w ciągu sześciu minut nie dały rzucić sobie ani jednego kosza (Unia wygrywała 12:0). Być może swarzędzanki zbyt szybko uwierzyły w zwycięstwo, bo później role się odwróciły. W trzeciej kwarcie Unia czterokrotnie trafiła za trzy punkty, ale pogoń Gedanii znów była skuteczna i na nieco ponad minutę przed końcem meczu przewaga gości zmalała do jednego punktu. Wówczas skuteczne akcje 2+1 w wykonaniu Kornelii Parzymies oraz Katarzyny Rezler przesądziły losy pojedynku

Gedania - Unia 57:66

(7:18, 25:12, 9:18, 16:18)

Gedania (najwięcej): Szwecowa 22, Szlachta 10, Saidowska 6.

Unia: Rezler 15, Lewandowska 12, Słomińska 10, Parzymies 9, Talarczyk 7, Kośmider 6, Przybylak 5, Jarkowska 2.