Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jakość życia w Poznaniu - Chcemy stabilnej pracy [RAPORT]

Klaudia Buchwald
Jakość życia w Poznaniu: - Żyjemy na wysokim poziomie, ale  poznaniacy boją się  zmian na gorsze - uważa Ryszard Grobelny.
Jakość życia w Poznaniu: - Żyjemy na wysokim poziomie, ale poznaniacy boją się zmian na gorsze - uważa Ryszard Grobelny. Marek Zakrzewski
Jak oceniacie jakość życia w Poznaniu? W Poznaniu żyje się dobrze, ale poznaniacy to pesymiści - wynika z raportu "Wskaźniki życia mieszkańców Poznania 2013". Chcemy przede wszystkim stabilnej pracy.

Jakość życia w Poznaniu - Chcemy stabilnej pracy
- Żyjemy na wysokim poziomie, ale poznaniacy boją się zmian na gorsze - komentuje Ryszard Grobelny. - Spora część z nas (17 procent) sądzi, że za 5 lat podupadnie na zdrowiu, a jego sytuacja finansowa będzie gorsza .

Jak zmieniła się jakość życia w Poznaniu? Przede wszystkim drastycznie w porównaniu z rokiem 2009 zmieniły się potrzeby poznaniaków. Jeszcze niedawno mieszkańcy wśród swoich potrzeb wymieniali prowadzenie bogatego życia kulturalnego. Chcieli przebierać w ofertach aktywności sportowych i rekreacyjnych w mieście.

CZYTAJ:

- Czuliśmy się bezpieczni. Kryzys gospodarczy to zmienił - mówi prof. dr hab. Ryszard Cichocki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, współautor raportu. - Dziś cenimy sobie dobrą sytuację finansową i stabilny rynek pracy.

Jakość życia w Poznaniu - Czujemy się bezpieczni
W swoim mieście czujemy się za to bezpieczni. Deklaruje tak aż 76 procent ankietowanych.

Poznań to miasto, gdzie zdobędziemy najlepsze wykształcenie. Mieszkańcy doceniają spore możliwości edukacyjne dla siebie i swoich pociech. Poznaniacy duży plus przyznali także imprezom kulturalnym w mieście.

Jakość życia w Poznaniu - Co z tą służbą zdrowia?
A co najbardziej nas irytuje? Przede wszystkim służba zdrowia - wskazało ją aż 65 procent poznaniaków. Narzekamy także na niewystarczającą pomoc socjalną i zbyt małe płace.
Z raportu wynika, że nie takie remonty straszne, jak je malują.

- Poznaniacy byli przygotowani na remonty. Zapowiadaliśmy rozpoczęcie takich inwestycji jak choćby modernizacja Ronda Kaponiera - tłumaczy Grobelny.

Jesteśmy za to wyjątkowo niezadowoleni z sytuacji na drogach. Poznaniacy pozytywnie oceniają wyłącznie działanie świateł i oznakowanie dróg. Aż 75 procent ankietowanych narzeka na jakość i stan nawierzchni. Prawie takie samo niezadowolenie (u 74 procent ankietowanych) wywołuje czas przejazdu przez miasto.

Jakość życia w Poznaniu - Bilety MPK są za drogie!
Z raportu wynika, że poznaniacy z żalem łapią się za kieszeń, kiedy przychodzi im płacić za bilety MPK. Zdaniem 73 procent to najgorszy z aspektów funkcjonowania komunikacji miejskiej.

Na plus oceniamy za to komfort jazdy. Co ciekawe, aż 60 procent poznaniaków pozytywnie ocenia punktualność autobusów i tramwajów.

SPRAWDŹ:

A Wy jak oceniacie jakość życia w Poznaniu? Komentujcie!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto