Janowicz wygrał Poznań Open!

Jerzy Janowicz
Jerzy Janowicz archiwum/Zenon Kubiak
W finale tenisowego turnieju rozgrywanego w Poznaniu Jerzy Janowicz pokonał Francuza Jonathana Dasnieres de Veigy 6:3, 6:3.

Młody polski tenisista jest w życiowej formie. Po tym jak dotarł do III rundy Wimbledonu, awansował do pierwszej setki rankingu ATP, a na turniej do Poznania przyjeżdżał jako faworyt.

- Zupełnie nie zwracam na to uwagi, zawsze skupiam się na najbliższym meczu i nie zastanawiam się, które miejsce ja zajmuję w rankingu, a które mój rywal – mówił tuż po swoim pierwszym meczu w Poznaniu.

Janowicz bez większego problemu osiągnął swoje osiągnięcie sprzed roku, czyli wywalczył awans do finału (jedynego seta przegrał w półfinale). Przed rokiem musiał uznać wyższość Portugalczyka Rui Machado, tym razem jego finałowym rywalem był Francuz Jonathan Dasnieres de Veigy.

Mecz dobrze rozpoczął Polak – prowadził 2:0, ale trzy kolejne gemy należały do Francuza. Janowicz zachował jednak zimną krew i do końca pierwszego seta nie oddał już ani jednego gema.

Wynikiem 6:3 zakończył się także drugi set i tym samym Janowicz stał się pierwszym polskim zwycięzcą poznańskiego challengera.

W finale deblistów, który rozegrano w sobotę, spotkało się aż trzech Australijczyków oraz Niemiec. Lepszy okazał się duet mieszany Rameez Junaid i Simon Stadler, którzy pokonali Adama Hubble’a i Nimę Roshana 6:3, 6:4.