Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jazz w Akademii po raz trzeci!

Redakcja
To koncert, na którym tradycyjnie już na jednej scenie zagrają ...
To koncert, na którym tradycyjnie już na jednej scenie zagrają ... ker / mmlodz.pl
To koncert, na którym tradycyjnie już na jednej scenie zagrają wykładowcy oraz studenci Zakładu Jazzu wraz z gościem specjalnym. W tym roku będzie to Andrzej Olejniczak!

Po Krzesimirze Dębskim i Andrzeju Jagodzińskim i Janie Ptaszynie Wróblewskim, którzy uświetniali „Jazz w Akademii” w latach ubiegłych, w tym roku zaproszenie przyjął Andrzej Olejniczak, znakomity saksofonista, członek wielu znanych i cenionych zespołów jazzowych (String Connection, In Formation, Extra Ball, Sun Ship) i zespołów takich gwiazd jazzu jak Tete Mantoliu, Gery Mulligan, Kenny Drew, NHE Pedersen, Alan Skidmore, Horace Parlan i innych), którego dokonań nie sposób pomieścić w krótkiej notce.


Jazz w Akademii

niedziela, 22 stycznia 
godz. 19.00 
Aula Nova
wstęp wolny!

Całość poprowadzi kierownik Zakładu Jazzu - Krzysztof Przybyłowicz. W programie usłyszymy standardy jazzowe oraz kompozycje autorskie wykładowców i przede wszystkim gościa. Wstęp na koncert jest wolny!

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęli: O.pl Polski Portal Kultury, RadioJAZZ.FM, JazzPRESS.pl, Jazz&Soul.pl oraz MMPoznań.pl.

O Zakładzie Jazzu i Muzyki Estradowej
W roku 2009 zapadła decyzja o tym, by Akademia Muzyczna w Poznaniu rozszerzyła ofertę programową dla przyszłych i obecnych studentów i tak oto powstał Zakład Jazzu i Muzyki Estradowej, który podlega do dziś Wydziałowi Instrumentalnemu Akademii.

Decyzja o wprowadzeniu takiego profilu kształcenia była długo oczekiwana przez środowiska artystyczne Poznania. Z możliwości dalszej edukacji jazzowej na poziomie akademickim najbardziej korzystają absolwenci działającej od kilku lat sekcji jazzowo-rozrywkowej w POSM II st. w Poznaniu, którzy do tej pory rozjeżdżali się po kraju, by grać jazz. W tej chwili wielu z nich odnosi znaczne sukcesy artystyczne, niektórzy zasilają już grono pedagogiczne zakładu.

Rok 2011/2012 to dla Zakładu Jazzu dopiero trzeci sezon akademicki, mimo to już w tej chwili jego oferta jest ciekawą i nowoczesną alternatywą dla przyszłych studentów jazzu, choćby ze względu na innowacyjny program edukacji, nie bazujący jedynie na przedmiotach teoretycznych.

Pokazują to choćby wydarzenia dotychczasowe - w krótkim czasie działalności zakładu odbyło się już kilka znaczących koncertów i warsztatów. Co roku organizowany jest koncert galowy z udziałem gościa specjalnego oraz kilka pomniejszych, na które również stara się zapraszać znane nazwiska. Wszystkie koncerty są otwarte dla poznańskiej publiczności i mają na celu nie tylko zaprezentowanie dokonań zakładu i jego studentów, ale i promocję muzyki jazzowej w ogóle. 

Studenci zakładu co roku jeżdżą na wymiany, brali już udział w konkursach, festiwalach i warsztatach, również poza granicami kraju, organizują też regularne jam sessions. Sam Zakład Jazzu stara się nawiązać różne formy współpracy z poznańskimi ośrodkami kultury, które pomagają studentom nie tylko praktycznie korzystać z nabytych umiejętności, ale i stać się częścią środowiska muzycznego tego miasta i aktywnie je integrować.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto