Jednostronne derby

Grzegorz SZKIŁĄDŹ
Młode zawodniczki MUKS Poznań nie sprostały doświadczonej drużynie Unii Swarzędz i przegrały wyraźnie 60:87. O przebiegu spotkania zadecydowała pierwsza kwarta, w której gospodynie popełniały proste błędy i nie trafiały ...

Młode zawodniczki MUKS Poznań nie sprostały doświadczonej drużynie Unii Swarzędz i przegrały wyraźnie 60:87. O przebiegu spotkania zadecydowała pierwsza kwarta, w której gospodynie popełniały proste błędy i nie trafiały z czystych pozycji. Przyjezdne skwapliwie wykorzystywały straty poznańskich koszykarek i po 10 minutach wygrywały czternastoma punktami. Trzeba dodać, że znakomicie pod obiema tablicami spisywała się Danuta Przybylak.
Następne 20 minut to bardzo dobra gra koszykarek Andrzeja Jabłońskiego, które prowadziły równą walkę z mającymi wysokie aspiracje swarzędzankami. Ambitne zawodniczki MUKS wymuszały na rywalkach liczne błędy. Miejscowe grały agresywnie i wyprowadzały szybkie, skuteczne kontry. Doskonale punktowała najskuteczniejsza z poznanianek, Aleksandra Jabłońska. Bez respektu dla starszych przeciwniczek grała 14- letnia Agnieszka Skobel. W czwartej kwarcie poznanianki opadły z sił i koszykarki Unii do końca meczu powiększały przewagę. Na dodatek gospodynie fatalnie wykonywały rzuty wolne.

Po meczu trener Unii był zadowolony z wyniku. Jednak przyznał, że gra jego zawodniczek pozostawiała dużo do życzenia. - Zagrały słabo w obronie i momentami lekceważyły poznanianki - dodał Zbigniew Grześczyk. Z kolei opiekun miejscowych nie miał zastrzeżeń do postawy swoich koszykarek. - To są młode i mało doświadczone dziewczyny. Cieszę się, że przez wiele minut grały na wysokim poziomie - podsumował Andrzej Jabłoński. W drużynie MUKS Poznań nie wystąpiła Jagoda Malendowicz, której w sobotę zdjęto gips, a na własne życzenie zagrała Agnieszka Budnik.

MUKS Poznań - Unia Swarzędz 60:87

(6:20, 21:20, 25:25, 8:22)

MUKS: Jabłońska 19, Budnik 15, Skobel 11, Rytkowska 5, Kinas 4, Gromek 4, Łabędzka 2, Najtkowska 0, Bżdziak 0, Jankowiak 0, Pecold 0.

Unia: Lewandowska 24, Borys 20, Rezler 9, Przybylak 9, Jarkowska 8, Talarczyk 8, Słomińska 5, Parzymies 2, Kośmider 2, Hensler 0, Czermiak 0, Leperowska 0.