Jose Bakero: Jestem zadowolony z moich zawodników

Maciej Lehmann
Jose Bakero
Jose Bakero Marek Zakrzewski
Z Jose Bakero, trenerem Lecha Poznań rozmawiał Maciej Lehmann.

Lech w piątek wygrał 2:0 pierwszy w tym roku sparing z Zagłębiem Lubin. Co jest ważniejsze wynik czy postawa zespołu?
Jose Bakero: Jestem bardzo zadowolony, bo był bardzo dobry trening zwłaszcza pod względem fizycznym. Trzeba było w ten mecz włożyć dużo serca i agresji i moi zawodnicy to zrobili. Kolejny pozytywny element to powrót do składu Marcina Kikuta i Manuela Arboledy, którzy długo byli kontuzjowani. Sprawdziliśmy zawodników z Młodej Ekstraklasy i widać, że ci chłopcy mogą dołączyć do pierwszej drużyny. To był naprawdę bardzo dobry dzień pracy.

Wolski, Kędziora czy Drewniak mieli okazję pierwszy raz wystąpić w pierwszej drużynie. Jest Pan zadowolony z ich gry?
Jose Bakero:Trenują z nami, bo uznaliśmy, że to perspektywiczni zawodnicy, mogą stanowić przyszłość Lecha. Oczywiście czeka ich jeszcze wiele pracy, jest mnóstwo rzeczy, które muszą poprawić. Cieszę się, że wytrzymują rytm i mocne tempo zajęć. Widać, że mają szansę walczyć o miejsce w składzie. To też powód do zadowolenia.

Jak Pan ocenia zgrupowanie? Plany zostały wykonane w stu procentach?
Jose Bakero:Mogliśmy trenować w świetnych warunkach na naturalnych boiskach. Mamy bardzo dobrą bazę i myślę, że ją w pełni wykorzystaliśmy. Zrobiliśmy to, co chcieliśmy, też w terenie i na siłowni. Ten mecz i zwycięstwo były dobrym podsumowaniem udanego zgrupowania.

Czy nie był Pan trochę zaskoczony, że skład, w którym było więcej zawodników z podstawowej jedenastki dał się w pierwszej połowie tak mocno zepchnąć do obrony. Po zmianie stron role się odwróciły. To Zagłębie grało pod presją.
Jose Bakero:Nie można tego tak oceniać. Mecze, w których zmienia się całą jedenastkę w przerwie, nie można analizować tak jak pojedynki o punkty. W tym spotkaniu każdy piłkarz miał wykonać określoną pracę. Z tego ich rozliczam.