Kadetki SKF wygrały w Mosinie

SKF
SKF
skf
Po sobotniej wygranej w Godzieszach Wielkich siatkarki SKF wygrały także niedzielne spotkanie w Mosinie z tamtejszym UKS-em.

W pierwszej rundzie rozgrywek w Mosinie poważnie osłabione zawodniczki SKF sensacyjnie przegrały 1:3. Dzisiaj poznańskie zawodniczki były bardzo zdeterminowane, aby udowodnić, że ta porażka była jedynie dziełem przypadku.

Pierwszy set to totalna dominacja poznańskich siatkarek, które szybko wygrały 25:12, imponując zagrywkami i skutecznością w ataku. W drugim secie obraz gry był niemalże identyczny. Trener Gapik pozwolił sobie w końcówce seta na zmiany, aby dać pograć młodszym zawodniczkom i dzięki temu zawodniczki z Mosiny zdołały zdobyć aż 19 punktów w drugim secie, który ostatecznie wygrał SKF 25:19.

W trzecim secie na boisku po stronie SKF pojawiły się młode zmienniczki, które miały okazję do nabierania doświadczenia w grze ligowej. Set wygrały siatkarki UKS Mosina 25:15, ale do naszych młodych zawodniczek nie należy mieć pretensji za porażkę. W czwartym secie trener Gapik powrócił do ustawienia wyjściowego drużyny i set rozpoczął się od prowadzenia SKF aż 10:0! W dalszej części seta zawodniczki z Poznania kontrolowały przebieg gry, wygrywając wyraźnie w czwartym secie 25:11 i w całym spotkaniu 3:1.

Nasze kadetki miały prawo być zmęczone sobotnim spotkaniem w Godzieszach, ale mimo to dominowały wyraźnie i udanie zrewanżowały się gospodyniom za porażkę w pierwszej rundzie. Dziewczyny zaimponowały zagrywkami oraz atakami.

W trakcie weekendu kadetki SKF zdobyły zatem komplet czterech punktów, a teraz przed nimi czas na odpoczynek.

UKS Mosina - SKF KS Poznań 1:3

Sety: 12:25, 19:25, 25:15, 11:25.

SKF: Arendz (c), Żyłka, Ngamayama, Kwiatek, Szudrowicz, Majchrzak, Loba, Głąbicka Klaudia (l), Głąbicka Monika, Herkt (l), Koenig, Strańczyk.