KKS Kalisz - Olimpia Elbląg. Remis w meczu walki. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
W pierwszym tegorocznym meczu ligowym KKS Kalisz zremisował z Olimpią Elbląg 0:0. Po pierwszej niemrawej połowie, w drugiej części obydwa zespoły stworzyły po kilka sytuacji bramkowych, ale żadnej nie wykorzystały.

W sobotę, 25 lutego 2023 r. na stadionie przy ul. Łódzkiej KKS Kalisz podejmował Olimpię Elbląg i - wobec porażki lidera z Kołobrzegu - miał kolejną szansę na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. Niestety, gospodarze nie wykorzystali dobrych sytuacji bramkowych, choć także goście mieli okazje do rozstrzygnięcia potyczki na swoją korzyść.

W pierwszej połowie obie ekipy oddały po jednym groźnym strzale. Najpierw z uderzeniem Nikodema Zawistowskiego poradził sobie Andrzej Witan, a po chwili Maciej Krakowiak udaną interwencją uchronił KKS od utraty bramki. Najbliżej zdobycia gola dla gospodarzy był Jakub Wilczyński, który naciskany przez elbląskiego obrońcę strzelił z kilku metrów obok słupka.

Znacznie więcej działo się po przerwie, szczególnie w ostatnich 25 minutach. W 68 minucie Nestor Gordillo idealnie zagrał piłkę do Piotra Giela, ten celnie główkował, ale bramkarz Olimpii wybił zmierzającą pod poprzeczkę piłkę. Rzut rożny wykonywał Adrian Łuszkiewicz, który... trafił w poprzeczkę.

Pięć minut potem znów świetnie spisał się Krakowiak. W 77 minucie, po strzale z dystansu, piłka odbiła się kaliskiej poprzeczki, a po chwili golkiper Olimpii z trudem poradził sobie ze strzałem Łuszkiewicza z rzutu wolnego. W sumie remis, który nie krzywdzi żadnej z drużyn.

- Dwa wyrównane zespoły, raz my przeważaliśmy, raz Olimpia. Sytuacje były, nie wykorzystaliśmy, trzeba pracować nad skutecznością, wyciągnąć wnioski z tego meczu - podsumował kapitan KKS-u Adrian Łuszkiewicz.

KKS Kalisz - Olimpia Elbląg 0:0

KKS: Maciej Krakowiak - Mateusz Wysokiński (67 Bartłomiej Putno), Mateusz Gawlik, Filip Kendzia, Wiktor Smoliński - Kamil Koczy, Nestor Gordillo, Adrian Łuszkiewicz, Nikodem Zawistowski - Michał Borecki, Jakub Wilczyński (67 Piotr Giel).