KKS Wiara Lecha – Bola 6:0: Kibole grali i odpalali race

Choć był to mecz tylko drużyn amatorskich, na trybunach panowała ...
Choć był to mecz tylko drużyn amatorskich, na trybunach panowała ... eM
Choć był to mecz tylko drużyn amatorskich, na trybunach panowała gorąca atmosfera. Kibice głośno dopingowali swoich kolegów, rzucając serpentyny, a nawet odpalając race.

Na boisku przy Cytadeli w środowe popołudnie zmierzyły się drużyny KKS Wiara Lecha i Bola 06 Poznań. Stawką meczu był awans do III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym.

Chociaż obie rywalizujące ze sobą drużyny to amatorzy, trybuny wypełniły się po brzegi. Około 500 kibiców Lecha postanowiło wesprzeć swoją piłkarską reprezentację. Dodatkowo mecz był okazją dla fanów, aby wspólnie bawić się na trybunach. Trzeba bowiem przypomnieć, że kibice Lecha w ramach protestu przeciwko ostatnim działaniom rządu i PZPN-u wymierzonym w środowisko kibicowskie nie prowadzą zorganizowanego dopingu na meczach Kolejorza.

Co innego mecz z udziałem amatorów – kibice wywiesili na płocie fany i od pierwszych minut wznosili okrzyki doskonale znane wszystkim bywalcom stadionu przy ul. Bułgarskiej. Nie zabrakło też kilku przyśpiewek pod adresem rządu takich jak „Donald szuszwolu, zabijasz piękno futbolu”, a także docinek kierowanych do piłkarzy Boli takich jak np. "Ile kiełbasy zabierze bramkarz na wczasy?". Rywale jednak przyjmowali to z uśmiechem.

Na okrzykach się jednak nie skończyło – na początku drugiej połowy na boisku poleciało kilka serpentyn, a parę minut później na niewielkich trybunach zapłonęły race.

Kibice przyszli przede wszystkim po to, aby się dobrze bawić, ale ich doping pomógł także ich drużynie. Już do przerwy KKS Wiara Lecha prowadziła 3:0, a kolejne trzy bramki dołożyła po przerwie. Piłkarze występującej w B-klasie Boli 06 nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w tym spotkaniu – najbliżej zdobycia honorowego gola byli pod koniec pierwszej połowy, ale w sytuacji sam na sam z właściwie pustą już bramką jednemu z jej napastników zabrakło skuteczności.

Dzięki tej wygranej drużyna kiboli awansowała do IV rundy Pucharu Polski.

W czwartek na mmpoznan.pl relacja wideo z meczu!