Kłopoty z mobilizacją

Tomasz SIKORSKI
Katarzyna Skowrońska (z lewej) i Beata Strządała tym razem zatrzymały atak Dominiki Sieradzan. Fot. A. Szozda
Siatkarki Dantera kontynuują zwycięską passę. Tym razem poznanianki we własnej hali pokonały Wisłę, ale styl w jakim to uczyniły trudno nazwać porywającym. W takich meczach trudno o mobilizację.

Siatkarki Dantera kontynuują zwycięską passę. Tym razem poznanianki we własnej hali
pokonały Wisłę, ale styl w jakim to uczyniły trudno nazwać porywającym.

W takich meczach trudno o mobilizację. Trenerzy nas przed tym przestrzegali, ale mimo to, tej koncentracji nam chyba brakowało - tłumaczyła po meczu Katarzyna Skowrońska. Z jej opinią trudno się nie zgodzić, ponieważ niemal w każdym secie rywalki na początku wykorzystywały błędy poznanianek i dość łatwo potrafiły wypracować sobie kilkupunktową przewagę. W pierwszej odsłonie było na przykład 9:12. Wtedy jednak na zagrywce pojawiła się Beata Strządała i danterki zniwelowały przewagę. Po chwili to one już dyktowały warunki, bowiem krakowianki miały poważne problemy z odbiorem precyzyjnej zagrywki Olgi Owczynnikowej. W tej partii kilkoma bardzo ,,mądrymi’’ zagraniami popisała się także Małgorzata Niemczyk-Wolska i w efekcie po ataku z krótkiej Skowrońskiej było 1:0 dla Dantera.
Jeszcze bardziej wyrównany był drugi set, ale wynikało to nie tyle z bardzo dobrej gry Wisły, co z przeciętnej liderek serii A. To sprawiło, że kibice byli świadkami ciekawej końcówki. Przy stanie 23:23 asem popisała się jednak Skowrońska, a po chwili piłkę w aut posłała Dominika Sieradzan.

W trzeciej partii rywalki objęły prowadzenie 8:5, ale wtedy poznanianki zdobyły osiem punktów z rzędu i wydawało się, że pewnie dowiozą tę przewagę do końca tej odsłony. Tak się jednak nie stało, bo dobrze grające blokiem oraz ambitnie broniące w polu krakowianki zaczęły seryjnie zdobywać punkty. Przy stanie 16:18 podopieczne Czesława Tobolskiego wzięły się jednak w garść i w sumie pewnie, po ataku Niemczyk-Wolskiej i tego seta rozstrzygnęły na swoją korzyść.

Czesław Tobolski
trener Dantera

Jeszcze nigdy nie widziałem tak słabo grającego Dantera. Cieszy oczywiście zwycięstwo i zachowanie pozycji lidera, ale poniżej pewnego poziomu zespół nie powinien schodzić. Z tego meczu na pewno wyciągniemy wnioski.

Danter Poznań - Wisła Kraków 3:0

(25:20, 25:23, 25:23)

Danter: Owczynnikowa, Skowrońska, Koczorowska, Trała, Niemczyk-Wolska, Strządała oraz Styskal (libero), Yen Guo, Zubel, Walczak

Wisła: Kolendowska, Mijakowska, Sieradzan, Rutkowska, Szydełko, Ślusarz oraz Targosz (libero), W. Miś, I. Miś, Plebanek

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?