Kolejna porażka koszykarzy PBG Basket. Tym razem w Tarnobrzegu

LUMAR
Grzegorz Dembiński /Archiwum
To nie będzie zbyt radosna wigilia dla koszykarzy PBG Basket Poznań. W piątek podopieczni Miliji Bogicevicia ponieśli 11. w tym sezonie porażkę w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Tym razem przegrali na wyjeździe Siarką Jezioro Tarnobrzeg 66:72.

Poznaniacy mają czego żałować, bo ten mecz był do wygrania. Na początku trzeciej kwarty, zdobywając 10 punktów z rzędu, PBG Basket odrobił straty z pierwszej połowy, a następnie po kilku minutach, w których prowadzenie zmieniało się, osiągnął nawet ośmiopunktową przewagę, której niestety nie zdołał utrzymać.

Jeszcze pod koniec 38. minuty poznaniacy prowadzili, ale fatalna skuteczność w ostatniej kwarcie, w decydujących jej momentach, przesądziła o przegranej.

Kolejny mecz mistrzowski, ostatni w tym roku, koszykarze z Poznania rozegrają 30 grudnia o godzinie 19, także na wyjeździe, z AZS Politechnika Warszawska, a potem 2 stycznia zmierzą się z ŁKS w Łodzi.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg - PBG Basket Poznań 72:66 (17:16, 25:19, 9:22,21:9)

Siarka: Corbett 24 (3x3), Piechowicz 14 (1x3), Doaks 13, Tiller 12, Karnowski 6, Wyka 3 (1x3), Rabka 0.

PBG Basket: Comagić 15 (1x3), Kulig 15 (1x3), Lichodzijewski 11 (1x3), Sulowski 8 (2x3), Nikolić 7 (1x3), Bartosz 6 (1x3), Micić 4, Parzeński 0.