Kolejni poznaniacy w olimpijskich finałach!

Kanadyjkarz Paweł Baraszkiewicz wywalczył dziś awans do olimpijskiego finału. Przepustkę do decydującego biegu wywalczyła też kobieca sztafeta 4 x 100 m z Dortoą Jędrusińską w składzie.

Baraszkiewicz już wczesniej zapewnił sobie udział w olimpijskim finale "dwójek" na 1000 m, w którym popłynie razem z Wojciechem Tyszyńskim (finał w piątek). Dziś natomiast poznaniak skutecznie walczył w półfinale kanadyjek "jedynek". Zajął trzecie miejsce i tym samym popłynie w sobotnim finale.

Przez półfinał musiała się dziś przebijac także nasza kajakarka - Małgorzata Chojnacka, która niestety na mecie była dopiero ósma i zaprzepaściła tym samym swoje szanse na udział w finale.

Miła niespodziankę sprawiły za to nasze sprinterki. Nasza sztafeta z poznanianką - Dorotą Jędrusińską w składzie w swoim biegu zajęły dopiero piąte miejsce, ale dzięki dobremu czasowi (43,47 s) znalażly się w finale. Bedzie to pierwszy olimpijski finał żeńskiej sztafety z udziałem Polek od 1988 r.

Nasze sprinterki pewnie nie maja zbyt wielkich szans na medal, ale cos wpoinni wywalczyć kajakarze. Aż osiem osad popłynie w piątkowych i sobotnich finałach. Wśró finalistów nie brakuje poznaniaków i liczymy, że zdołają oni powiększyć poslki dorobek medalowy w Pekinie.

Więcej o poznańskich sportowcach w Pekinie w naszym serwisie specjalnym"Olimpiada 2008 z MM Poznań"