Kolejorz pokonał rumuński FC Timisoara 5:0

Artiom Rudniew strzelił Rumunom dwa gole
Artiom Rudniew strzelił Rumunom dwa gole fot. Bartłomiej Wutke
Piłkarze Lecha Poznań, biorący udział w turnieju Marbella Cup, wygrali z rumuńskim zespołem FC Timisoara aż 5:0 (0:0). Artiom Rudniew strzelił Rumunom dwa gole.

Dwa gole dla Poznańskiej Lokomotywy zdobył Artiom Rudniew. Po jednym trafieniu dołożyli Manuel Arboleda, Bartosz Ślusarski i Semir Stilić.

Do przerwy to Lech był stroną przeważającą, ale podopieczni Jose Bakero nie potrafili trafić do siatki. Worek z bramkami rozwiązał się za to w drugiej połowie.

Lech objął prowadzenie w 56. minucie. Stało się to w kuriozalnych okolicznościach. Golkiper rywali tak niefortunnie wybijał piłkę, że trafił nią w swojego kolegę. Zmierzającą do bramki futbolówkę dopadł jeszcze Rudniew.

Potem lechici kapitalnie rozegrali rzut wolny. Stilić podał do Arboledy, a Kolumbijczyk kropnął z półwoleja nie do obrony.

Kolejny gol to zasługa Rudniewa, który ograł przed polem karnym aż trzech rywali i dostrzegł niepilnowanego Ślusarskiego. Ten wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Przy czwartym trafieniu asystował "Ślusarz", a swojego drugiego gola zdobył Rudniew.

Wreszcie w 78. min. Łotysz podał piłkę na prawą stronę do Stilicia. Bośniak minął dryblingiem dwóch przeciwników i z 14 metrów strzelił pod poprzeczkę.

Dzięki temu zwycięstwu Kolejorz awansował do najlepszej czwórki turnieju. W kolejnym meczu Poznańska Lokomotywa zmierzy się z zespołem Guangzhou Evergrande. W swoim pierwszym spotkaniu Chińczycy pokonali 1:0 CSKA Moskwa.

Lech Poznań - FC Timisoara 5:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Rudniew (56), 2:0 Arboleda (66), 3:0 Ślusarski (72), 4:0 Rudniew (74), 5:0 Stilić (78).

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak (74. Kikut), Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez (79. Kędziora) - Murawski (74. Drygas), Możdżeń (46. Kamiński), Kriwiec (67. Drewniak) - Ubiparip (46. Stilić), Rudniew (79. Wolski), Tonew (67. Ślusarski).