Komfort Stali

Ryszard BINCZAK
Bez Mindaugusa Budzinauskasa, który został kontuzjowany w meczu pucharowym z Opavą, koszykarze Gipsaru Stal pojechali do Stargardu Szczecińskiego po dwa punkty. Od pierwszych minut gospodarze ostro rzucili się do ataku.

Od pierwszych minut gospodarze ostro rzucili się do ataku. Szczególnie dobrze radziła sobie dwójka koszykarzy amerykańskich - Kiwame Garris i Shawn Respert. Po 6 minutach gry Komfort prowadził 11:6.

Ostrowianie w tym okresie nie potrafili znaleźć recepty na celne rzuty podopiecznych Jerzego Binkowskiego z obwodu. Dlatego po 10 minutach przegrywali 12:20. W kolejnej odsłonie było już trochę lepiej, gdyż rozegrał się Eric Elliott, który co rusz „dziurawił" kosz gospodarzy. Niestety, pod tablicami z Rafałem Bigusem nie radził sobie Konstantin Furman. Ukrainiec próbował wyciągnąć go na obwód, ale gracz ze Stargardu zdawał sobie sprawę, że jeśli wyjdzie z „trumny", to ostrowianin łatwo go będzie mijał, gdyż jest szybszy. Dlatego spokojnie czekał na Furmana pod koszem, a tam na wiele mu nie pozwalał. Wystarczy tylko wspomnieć, że Bigus zaliczył aż 14 zbiórek, po 7 w obronie i ataku, a Kostia ledwie 5, w ataku - 3 i w obronie - 2.
Ukrainiec nie grzeszył również skutecznością. Na szczęście, obok Elliotta wspaniale zaprezentował się w Stargardzie Szczecińskim Wojciech Szawarski. Skrzydłowy Gipsaru imponował skutecznością w ataku, oddał cztery rzuty zza linii 6,25 metra i cztery razy trafił. Poza tym, wybornie grał w obronie, ale to nie nowość, gdyż koszykarz ten potrafi zatrzymać najlepszych strzelców polskiej ekstraklasy. W trzeciej kwarcie podopieczni Andrzeja Kowalczyka zagrali jak z nut. Wygrali tę część meczu 27:16 i wyszli na prowadzenie 62:56. W ostatniej odsłonie kontrolowali już spotkanie. Długo rozgrywali akcje, a rzuty oddawali z przygotowanych sytuacji. W 35 minucie prowadzili 76:67 i mogli już świętować wygraną.

Komfort Stargard - Gipsar Stal Ostrów 82:90

(20:12, 20:23, 16:27, 26:28)

Gipsar: Elliott - 29 (4x3), Szawarski - 22 (4x3), Hester - 21 (1x3), Furman - 10, Parzeński - 4, Szcześniak - 3, Danusevicius - 1, Sroka - 0.

Komfort: Bigus - 26, Respert - 18, Garris - 13, Darnikowski - 8, Morkowski - 8, Robak - 4, Jarusevicius - 3, Soczewski - 2, Nizioł - 0, Wiliński - 0.