Komplet Dobruckiego

LIC
Sześciu żużlowców z wielkopolskich klubów (czterech z Unii Leszno) wywalczyło wczoraj awans do półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski. Na torze Wandy Kraków z kompletem punktów wygrał Rafał Dobrucki z BGŻ ...

Sześciu żużlowców z wielkopolskich klubów (czterech z Unii Leszno) wywalczyło wczoraj awans do półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Na torze Wandy Kraków z kompletem punktów wygrał Rafał Dobrucki z BGŻ Polonii Piła. Dużo słabiej spisali się inni wielkopolanie - Rafał Kowalski (Iskra Ostrów) był dopiero 13., a Tomasz Poprawski (Iskra) był 14. Ostatnie miejsce zajął Robert Kościecha (Polonia Piła), który w pięciu biegach zdobył jeden punkt, dwukrotnie był wykluczony i dwukrotnie nie ukończył biegu z powodu awarii motocykla.
W Warszawie dość niespodziewanie turniej ćwierćfinałowy wygrał zawodnik Pulsu Startu Gniezno - Jarosław Łukaszewski, który zgromadził 13 punktów, tyle samo co weteran Andrzej Huszcza (ZKŻ Zielona Góra). Przepustkę do 1/2 finału wywalczył także Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno), który z dorobkiem 11 punktów zajął czwarte miejsce. Odpadli: Robert Miśkowiak (BGŻ Polonia Piła) - 9 pkt (8. lokata), Paweł Łęcki (Iskra Ostrów) - 2 pkt (15 lokata) i Piotr Dym (Kolejarz Rawicz) - 1 pkt. (16 lokata).
Z turnieju w Lublinie prawo udziału w półfinale udało się uzyskać tylko Damianowi Balińskiemu z Unii Leszno, który zajął drugie miejsce (12 pkt) tuż za Piotrem Winiarzem (Jasol Stal Rzeszów) - 13 pkt. Zawody były niezwykle zacięte, bowiem po 20 biegach aż pięciu żużlowców miało po 10 punktów. W biegach dodatkowych (rozegrano ich cztery) szansę awansu stracił leszczynianin - Jacek Rempała, który musiał uznać wyższość m.in. swojego młodszego brata - Grzegorza. J. Rempała będzie rezerwowym turnieju półfinałowego. 13 lokatę zajął Przemysław Tajchert z Iskry Ostrów (2 pkt).

Bardzo dobrze spisali się dwaj inni zawodnicy Unii Leszno - Rafał Okoniewski i Łukasz Jankowski na eliminacji w Świętochłowicach. Okoniewski był czwarty (11 pkt), a Jankowski szósty (10 pkt). Krzysztof Jabłoński (Puls Start Gniezno) z dorobkiem 9 pkt uplasował się na siódmej pozycji i podobnie jak Rempała będzie rezerwowym w półfinale. Triumfował z kompletem punktów Jacek Krzyżaniak z Atlasu Wrocław.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?