Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konferencja "Nowoczesne technologie w szkole"

Ewa Welenc
"W XXI wieku uczymy się całe życie ale wygrywają Ci co potrafią szybko się uczyć, znaleźć informację i jej użyć" tym hasłem otwarto dzisiaj w Poznaniu konferencję poświęconą nowoczesnym technologiom w szkole.

Konferencja obejmowała bloki tematyczne dotyczące trendów na rynku edukacyjnym.

- Pokazujemy rozwiązania, które są wykorzystywane w biznesie ale z powodzeniem mogą być realizowane także w szkolnictwie - podkreśla Mariusz Głowacki z firmy informatycznej AB S.A, współorganizatora konferencji.

Zebrana kadra nauczycielska debatowała nad nowoczesnymi narzędziami wspomagającymi zarządzanie szkołą, takich jak wirtualny dziennik lekcyjny, czy wirtualne świadectwa. Z takimi innowacjami wystąpił Rafał Figas z Windows Internet Explorer 9.

- Celem jest rozpropagowanie wśród nauczycieli Windows Explorer. Ciekawie jest zmodyfikowany układ graficzny, użytkownik chce korzystać wygodnie z aplikacji, mieć przejrzyste okno przestrzeni. Z tym wychodzi na przód Internet Explorer - mówił.

Dużym zainteresowaniem wśród kadry dydaktycznej spotkał się program rekte.pl. Jest on programem realizującym funkcje dziennika elektronicznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu szkoły korzystające z takiego unowocześnienia, nie będą wykonywać podwójnej pracy i wpisywać tych samych informacji do dziennika papierowego. Jest to przede wszystkim oszczędność czasu, gdyż wszelkie prace związane z wypełnianiem chociażby statystyk przygotowuje komputer.

Konferencja objęła także praktyczne umiejętności w wykorzystywaniu urządzeń interaktywnych podczas zajęć. Mowa tu o systemie do testów szkolnych, głosowania, quizów, konkursów o nazwie iVote. Uczniowie nie będą już musieli ręcznie pisać sprawdzianów z ortografii, testów z biologii czy chemii ani wykonywać skomplikowanych działań matematycznych.

Na pilocie wyposażonym w wyświetlacz LCD będą mogli nacisnąć przycisk prawidłowej odpowiedzi. Testy i quizy tworzy się na podstawie prezentacji przygotowanej w programie PowerPoint.

Nie obyło się bez pytań dotyczących ceny tych nowoczesnych udogodnień. Koszt nie jest mały dlatego z pomocą przychodzi Europejski Fundusz Leasingowy - listing IT. W umowie leasingowej firma leasingowa zobowiązuje się nabyć rzecz od oznaczonego dostawcy, może to być producent pracowni komputerowych i oddać szkole do użytkowania. W zamian to szkoła zobowiązuje się zapłacić firmie leasingowej uzgodnione czynsze wynagrodzenia przez określony w umowie okres ( np. 24 miesiące).

Konferencje przewidziane są także w innych miastach.

- Chcemy dotrzeć do dyrektorów szkół, nauczycieli przedmiotów wykorzystujących nowe technologie oraz do przedstawicieli samorządów. Byliśmy już we Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, dziś w Poznaniu - mówi Edyta Molińska z miesięcznika "Dyrektor szkoły", koordynator cyklu dziesięciu konferencji.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Konferencja "Nowoczesne technologie w szkole" - Poznań Nasze Miasto

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto