Koniec marzeń o ekstralidze

Koszykarze Politechniki przegrali decydujący mecz o półfinał play-off ze Zniczem Jarosław 79:101. Tym samym marzenia o ekstralidze w Poznaniu musimy odłożyć na przyszły rok.

Po dwóch pierwszych meczach w Jarosławiu każda z drużyn miała na swoim koncie jedno zwycięstwo. W Poznaniu w minioną sobotę górą byli poznaniacy, którzy następnego dnia mieli przypieczętować awans do decydującej fazy rywalizacji o ekstraligę. Niestety, czwarty mecz zakończył się wygraną Znicza, przez do o awansie miało zadecydować dzisiejsze spotkanie w Jarosławiu.

Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę wygrali gospodarze 30:24, ale poznaniacy zdołali w kolejnych 10 minutach odrobić tę stratę. Znicz ponownie wyszedł na prowadzenie w trzeciej odsłonie pojedynku i o wszystkim miała zadecydować czwarta kwarta. Niestety, już na początku jarosławianie zdążyli wypracować sobie 18-punktową przewagę, co właściwie zakończyło emocje w tym meczu. W ekipie prowadzonej przez Tomasza Cichockiego wyjątkowo słabo zaprezentował się Joe McNaull, który w całym meczu zdobył zaledwie 7 punktów.

Ostatecznie Znicz wygrał 101:79 i to on zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola w półfinale, którego stawką będzie awans do ekstraligi.

Porażką w Jarosławiu Politechnika zakończyła obecny sezon, a marzenia o grze w elicie musi odłożyć na kolejny rok.

Znicz Jarosław - Politechnika Poznań 101:79

Kwarty: 30:24, 16:23, 24:17, 31:15