Konsekwencja wojskowych

JAC
Kapitan Grunwaldu Tomasz Spałek (w ciemnym stroju) w ataku na bramkę Pocztowca. Próbują mu przeszkodzić od lewej: Dariusz Małecki, Łukasz Wybieralski i Jacek Adrian. Fot. B. Tajl
Wydarzeniem trzeciej serii rozgrywek hokeja halowego, był pojedynek poznańskich drużyn - Pocztowca i Grunwaldu. Lepsi okazali się wojskowi, którzy zwyciężyli 6:5.

Wydarzeniem trzeciej serii rozgrywek hokeja halowego, był pojedynek poznańskich drużyn
- Pocztowca i Grunwaldu. Lepsi okazali się wojskowi, którzy zwyciężyli 6:5.

Mecz dwóch najlepszych drużyn, jak zwykle był zacięty i emocjonujący, jednak tym razem poziomem sportowym nie zachwycił. Laskarze Grunwaldu zaimponowali w grze konsekwencją, natomiast trener łącznościowców Zbigniew Rachwalski, narzekał na skuteczność swoich podopiecznych. Z opiekunem Pocztowca należy sie zgodzić, bo rzeczywiście w pierwszej połowie spotkania, jego zawodnicy zawodzili w klarownych sytuacjach podbramkowych i nie potrafili pokonać szczęśliwie i dobrze broniącego Mariusza Chyłę.
Do przerwy Pocztowiec wygrywał 2:1. W drugiej odsłonie ekipa trenera Jerzego Jóskowiaka dość szybko zdobyła dwie bramki i prowadziła 3:2. Po okresie dominacji Grunwaldu, lepiej zagrali łącznościowcy i to oni po 46 minutach wygrywali 4:3. Konsekwentnie grający wojskowi zdobyli trzy kolejne gole i wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte. Zryw Pocztowca przyniósł mu tylko jedną bramkę i nie pomogła nawet gra z szóstym zawodnikiem na boisku. Grunwald wygrał 6:5 i objął samodzielne prowadzenie w ligowej tabeli. Okazja do rewanżu już za tydzień, kiedy obie drużyny zagrają w hali w Dopiewie.
W innych meczach tej serii bez niespodzianek. Start Gniezno zanotował cenne zwycięstwo nad nieobliczalnym Pomorzaninem Toruń. Natomiast Polonia Środa pokonała we własnej hali Gąsawę i nadal może myśleć o miejscu w czołowej czwórce rozgrywek. W pojedynku z Grunwaldem, średzianie próbowali walczyć, ale poznaniacy okazali się nieco lepsi. Następna seria pojedynków ligowych tuż po świętach, 28 i 29 grudnia.

Wyniki

Pocztowiec Poznań - Grunwald Poznań 5:6 (2:1)

Pocztowiec: Rafał Grotowski 2, Witczak, Michniak, Cichy; Grunwald: Sł. Choczaj 2, T. Choczaj, A. Mikuła, Dutkiewicz, Strykowski.

Polonia Środa - LKS Gąsawa 10:8 (4:5)

Polonia: P. Markiewicz 5, Jagodziński 2, T. Marcinkowski, Kubisiak, Mroczyński; Gąsawa: Wrzesiński 5, Rosiński 2, Kurek.

Start Gniezno - Pomorzanin Toruń 9:4 (3:2)

Start: T. Pawlak 3, Fredyk 3, Gromadzki 2, Mirosław Grotowski; Pomorzanin: Amtmański 2, Zieliński, Kunklewski.

Pocztowiec - Gąsawa 17:5 (11:4)

Pocztowiec: Rafał Grotowski 5, K. Wybieralski 3, Cichy 3, Ł. Wybieralski 2, Michniak 2, P. Mikuła, Małecki; Gąsawa: Wrzesiński 3, Kurek, Grupa.

Polonia - Grunwald 6:9 (3:7)

Polonia: P. Markiewicz 6; Grunwald: Danelski 3, Sł. Choczaj 2, A. Mikuła 2, Dutkiewicz, T. Choczaj.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia