Kościuch i Miśkowiak z brązowymi medalami!

Wielki sukces odnieśli Norbert Kościuch i Robert Miśkowiak, ...
Wielki sukces odnieśli Norbert Kościuch i Robert Miśkowiak, ... archiwum/erique
Wielki sukces odnieśli Norbert Kościuch i Robert Miśkowiak, którzy podczas Mistrzostw Polski Par Klubowych wywalczyli trzecie miejsce.

Lechma Poznań w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, ale akurat do „Norbiego” i „Miśka” nie można mieć pretensji. Obaj w każdym meczu nie zawodzą, ale chyba nikt się nie spodziewał, że ich forma jest na tyle wysoka, aby mogli marzyć o medalu Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Tymczasem podczas rozegranego w środę w Zielonej Górze finału oba Skorpiony znów pokazały klasę. Do samego końca poznańska para walczyła o trzecie miejsce na podium ze znakomitym duetem Taurona Azotów Tarnów, czyli Sebastianem Ułamkiem i Krzysztofem Kasprzakiem.

Wyniki tak się ułożyły, że o wszystkim miał zdecydować ostatni bieg, przed którym poznaniacy wyprzedzali tarnowian o jeden punkt. Wyścig wygrał Ułamek, ale obaj reprezentanci Lechmy wyprzedzili Kasprzaka, dzięki czemu wyścig zakończył się remisem. To oznaczało, że Kościuch i Miśkowiak zachowali jednopunktową przewagę nad rywalami i mogli cieszyć się z brązowych medali. Złoto wywalczyli reprezentanci Betardu Sparty Wrocław, a srebro Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek z Falubazu Zielona Góra

Brąz Kościucha i Miśkowiaka to czwarty medal w historii Lechmy Poznań. Wcześniej brązowy i srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów zdobył Daniel Pytel (w latach 2007 i 2008), a w 2008 r. indywidualne mistrzostwo Polski zdobył Adam Skórnicki.