Koszmarny błąd Kahna - Sensacja w Monachium

LEM
Do sporej sensacji doszło w sobotnim spotkaniu 28. kolejki niemieckiej Bundelisgi. Broniący mistrzowskiego tytułu piłkarze Bayernu Monachium zaledwie zremisowali z outsiderem rozgrywek, FC Koeln 2:2 (2:2).

Gospodarze dwukrotnie musieli odrabiać straty. Bawarczycy objęli prowadzenie w 12. minucie, kiedy Markus Feulner pokonał Olivera Kahna. Tuż przed upływem pół godziny Willy Sagnol wyrównał, strzelając bramkę z 25 metrów.
Po uderzeniu z dystansu koszmarny błąd popełnił Kahn. W przerwie trener Felix Magath zdecydował się zdjąć bramkarza reprezentacji Niemiec z boiska. Punkt dla Bayernu uratował Roy Makaay, wykorzystując podanie Michaela Ballacka.
W Moenchengladbach miejscowa Borussia pokonała swoją imienniczkę z Dortmundu 2:1 (2:1). Obie bramki dla gospodarzy zdobył Nando Rafael. Gola dla zespołu Berta van Marvijka uzyskał Tomas Rosicky. Euzebiusz Smolarek zagrał słabo i w 78. minucie został zmieniony przez Salvatore Gambino.
Nawet minuty w 28. kolejce nie zagrał natomiast Jacek Krzynówek. Polski pomocnik nie miał udziału w zwycięstwie Bayeru Leverkusen 5:1 (2:0) z FC Kaiserslautern.
Bramkę numer 20 w obecnych rozgrywkach zdobył, otwierający klasyfikację najskuteczniejszych zawodników Bundesligi, Miroslav Klose. Napastnik Werderu Brema zdobył gola na wagę wyjazdowego zwycięstwa jego zespołu z Eintrachtem Frankfurt.
W spotkaniu zespołów walczacych o zakwalifikowanie się do LM HSV pokonał w Gelsenkirchen Schalke 2:0.