Koszykarki AZS łatwo pokonały zespół z Brzegu

Wiesław Łuczak
Po kiepskich tegorocznych występach i serii porażek koszykarki INEA/AZS musiały wygrać, by skutecznie walczyć o miejsce w czołowej ósemce, a nawet o szóstą lokatę, bowiem teoretycznie jest to jeszcze możliwe.

Po kiepskich tegorocznych występach i serii porażek koszykarki INEA/AZS musiały wygrać, by skutecznie walczyć o miejsce w czołowej ósemce, a nawet o szóstą lokatę, bowiem teoretycznie jest to jeszcze możliwe. Z serii trzech kolejnych meczów ze słabszymi rywalami, akademiczki pierwszą szansę wykorzystały. Wczoraj w Arenie zdecydowanie pokonały zespół Cukierki/Odra/Brzeg 81:51.

Nie było to ciekawe widowisko, bowiem poznanianki dominowały zdecydowanie. Wprawdzie drużyna z Brzegu przyjechała z trzema Amerykankami w składzie, ale okazały się one zawodniczkami bardzo miernymi. Nawet Joel Clyburn, która w poprzednich spotkaniach zdobywała sporo punktów, wczoraj niczym nie potrafiła zaimponować i zakończyła spotkanie z dorobkiem sześciu.
O wyniku pojedynku przesądziła już pierwsza kwarta. Od stanu 2:2 punkty zdobywały miejscowe, a już w siódmej minucie po trafieniu Moniki Sibory za trzy, INEA/AZS prowadził różnicą dziesięciu punktów (13:3). A później systematycznie zwiększał swoją przewagę. Znakomicie prezentowała się Joanna Jarkowska, która zdecydowanie dominowała pod tablicami, a dzielnie wspomagała ją Reda Aleliunaite-Jankowska. Dość powiedzieć, że zespół z Brzegu w pierwszej kwarcie zdobył zaledwie pięć punktów.