KOSZYKARKI INEA AZS POZNAŃ W CZOŁÓWCE EKSTRAKLASY - Lekko i przyjemnie

Jacek PAŁUBA
Monika Ciecierska zdobyła wczoraj 15 punktów, a akademiczki wygrały z zespołem Cukierków Odry Brzeg 68:45. - Fot. S. Siewior
Trzecie kolejne zwycięstwo zanotowały na swoim koncie koszykarki Inea AZS Poznań. Wczoraj w Arenie poznanianki pokonały ekipę Cukierków Odry Brzeg 68:45.

Szkoleniowiec poznańskiej drużyny przed spotkaniem obawiał się brzeskiego zespołu. Jak się okazało na parkiecie, nie było powodów, aby bać się rywala. Akademiczki od początku narzuciły swój styl gry i po dwóch minutach prowadziły 8:0. Do końca pierwszej kwarty podopieczne trenera Romana Habera spokojnie kontrolowały przebieg meczu, imponując szczególnie dobrą grą w obronie. Jeszcze lepiej było w drugiej kwarcie, którą zespół gospodarzy wygrał wysoko 21:8. Po dwudziestu minutach było jasne, że AZS (prowadził 38:20) zainkasuje tego wieczoru dwa punkty.