Koszykówka - PBG Basket Poznań przegrał w Warszawie

Marek Lubawiński
Piotr Stelmach zapowiadał walkę, ale nic z tego nie wyszło
Piotr Stelmach zapowiadał walkę, ale nic z tego nie wyszło M. Zakrzewski
Koszykarze PBG Basket Poznań sprawili swym sympatykom kolejną przykrą niespodziankę. Drużyna prowadzona przez Miliję Bogicevicia w dziewiątej kolejce Tauron Basket Ligi przegrała w Warszawie z Polonią 67:68.

Przed wyjazdem do Warszawy poznański szkoleniowiec zapowiadał, że wszyscy wyciągnęli wnioski po fatalnej porażce z włocławskim Anwilem sprzed tygodnia i na pewno w Warszawie dojdzie do rehabilitacji. Piotr Stelmach, skrzydłowy PBG Basket zapowiadał walkę od pierwszej do ostatniej minuty, która miała dać pewne zwycięstwo.

I wszystko dobrze układało się do końca trzeciej kwarty. Po 30 minutach poznaniacy wygrywali 58:47 i nic nie zapowiadało, że w ostatniej odsłonie czeka ich ciężkie lanie. W tym fragmencie meczu poznaniacy zdobyli tylko dziewięć punktów, a gospodarze aż 21. Jeszcze w 37. minucie PBG Basket prowadził 65:60. Ale potem tylko Łukaszowi Wiśniewskiemu udało się trafić do kosza.

A w warszawskiej drużynie ciężar gry wzięli na siebie Amerykanie, którzy przez pierwsze trzy kwarty byli zdecydowanie słabsi od Patricka Okafora i Vladimira Ticy. Nana Harding i Darnell Hinson bez problemów przedzierali się pod poznański kosz. Po raz pierwszy gospodarze objęli prowadzenie na niespełna minutę przed końcową syreną. Po rzucie Easleya było 66:65. Potem trafił wspomniany Wiśniewski, a wynik spotkania ustalił na 68:67 Harding.

Polonia Warszawa - PBG Basket Poznań 68:67
(15:20, 18:26, 14:12, 21:9)
Polonia:
Harding 17, Hinson 14, Wichniarz 13 (1x3), Easley 10, Palmer 5, Nowakowski 4, Czujkowski 3 (1x3), Bojko 2, Kwiatkowski 0.
PBG Basket: Tica 16, Okafor 11, Dąbrowski 9 (1x3), Miller 9 (3x3), Stelmach 8, Ochońko 7, Wiśniewski 4, Hawkins 3, Surmacz 0.