Koszykówka - Pogrom leszczynianek, Inea lepsza od ŁKS

Radosław Patroniak
Weronika Idczak (nr 8) poprowadziła akademiczki do wygranej
Weronika Idczak (nr 8) poprowadziła akademiczki do wygranej G. Dembiński
Wielkopolskie koszykarki występowały wczoraj ze zmiennym szczęściem. W grupie mistrzowskiej Super Pol Tęcza Leszno rozpoczęła swoje zmagania od pogromu w Krakowie. Natomiast poznańskie akademiczki po bardzo wyrównanym meczu wygrały z ŁKS Łódź i prawie zapewniły sobie już utrzymanie w PLKK.

- Pojechaliśmy do Krakowa w dniu meczu, więc trudno było spodziewać się czegoś innego. Po siedmiu godzinach podróży wyszliśmy na boisko i zawodniczki nie były w stanie zauważyć obręczy. Najbardziej zdziwione takim rozwiązaniem były Amerykanki - tłumaczył trener leszczyńskiej drużyny, Jarosław Krysiewicz.

To właśnie jednak nowe kontrakty z zawodniczkami zza oceanu przyczyniły się do pogorszenia się sytuacji finansowej klubu z Leszna. - Mieliśmy sporo kontuzji, doszli nowi gracze i teraz trzeba zaciskać pasa. To nie jest jednak tak, że jedziemy na oparach i modlimy się o zakończenie sezonu. W rewanżu zrobimy wszystko, żeby ograć wiślaczki. A jak tak się stanie, to obiecuję, że w razie czego sam zapłacę za przejazd i hotel. Inna sprawa, że nawet wypoczęte moje dziewczyny miałyby kłopoty zwłaszcza w podkoszowej walce, bo tam siła Wisły jest największa - dodał Krysiewicz.

Z kolei w poznańskich Krzesinach Inea AZS stoczyła zacięty bój z ostatnim w tabeli ŁKS-em. Wygrywając podopieczne Krzysztofa Szewczyka przybliżyły się do pozostania w ekstraklasie i jednocześnie oddaliły od niej łodzianki, które zamykają tabelę grupy play-out.

Do przerwy lepsze o punkt były przyjezdne, w szeregach których doskonałe zawody rozegrała Ugochukwu Oha. Po zmianie stron gospodynie próbowały złamać opór rywalek, ale trzecia kwarta skończyła się tak jak połowa. Dopiero w ostatniej kwarcie łodziankom zaczęło brakować sił, co skrzętnie wykorzystały akademiczki.

Wisła Can-Pack Kraków - Super Pol Tęcza Leszno 75:44
(21:14, 22:8, 13:11, 19:11)
Wisła:
Kobryn 15, Leciejewska 14, Leuczanka 12, Krężel 8, Phillips 7, Basko 7, Pawlak 5, Jelavic 4, Powell 3, Vucurovic 0, Gawor 0, Śnieżek 0.
Super Pol Tęcza: Mukosiej 11, Cheek 9, Grabowska 9, Urbaniak 8, Czarnecka 3, Kułaga 2, Fox-Griffin 2, Drzewińska 0.
Stan rywalizacji: 1:0 dla Wisły. Następny mecz w sobotę o godz. 17 w Rawiczu. Gra się do dwóch zwycięstw.

Pozostałe mecze I rundy play-off: CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 75:57, AZS PWSZ Gorzów - Energa Toruń 81:77, Lotos Gdynia - Lider Pruszków (dziś).

Inea AZS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź 71:67
(13:13, 21:22, 17:17, 20:15)