Kowalczyk Zdobyła Złoto Soczi 2014 [Wideo] Bieg Indywidualny Na 10 Km

Redakcja MM Poznań
Już w czwartek (13 lutego) Justyna Kowalczyk wystartuje na swoim ...
Już w czwartek (13 lutego) Justyna Kowalczyk wystartuje na swoim ... Foto Olimpik / x-news
Już w czwartek (13 lutego) Justyna Kowalczyk wystartuje na swoim koronnym dystansie stylem klasycznym. Polska powiększy swój dorobek medalowy? Zobacz, gdzie zobaczysz transmisję zawodów.

Justyna Kowlaczyk zdobyła złoto w Soczi w biegu narciarskim na 10 km. Drugie miejsce zajęła Charlotte Kalla ze Szwecji, a trzecie Therese Johaug z Norwegii.

ZŁOTO DLA KOWALCZYK NA IGRZYSKACH W SOCZI

Kowalczyk pokonała też m.in. Marit Bjoerge,n, która znalazła się poza podium. Polska zajmuje ósme miejsce w kalsyfikacji medalowej, to pierwszy raz, kiedy Polska podczas igrzysk zimowych zdobyła dwa złote medale.

źródło: Foto Olimpik/x-news

Po szóstym miejscu na trasie narciarskiego biegu łączonego na 15, w którym wygrała Marit Bioergen, Justyna Kowalczyk chce zrewanżować się Norweżce. W 2010 roku w Vancouver Kowalczyk na tym dystansie była trzecia.