Kozły Poznań trzecią drużyną w Polsce!

Kuba Błoszyk
Mimo przegranej z The Crew Wrocław poznańska drużyna i tak ma powody do radości. Był to ich pierwszy i przede wszystkim jakże zasłużony występ w półfinałach play-off.

Tegoroczny półfinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I po obiecującej pierwszej kwarcie należał niestety do gospodarzy. W sobotę na stadionie olimpijskim we Wrocławiu The Crew pokonali Kozły Poznań 28:8 i awansowali do IV Finału Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, w którym zmierzą się z drużyną Silesia Miners 17 października w Warszawie.

Z powodu braku meczu o trzecie miejsce Kozły zajmują egzekwo trzecią lokatę, stając na podium wraz z drużyną RMF Maxxx Warsaw Eagles, która przegrała dziś z Silesią Miners 31:26

Podczas pierwszej połowy trudno było określić, która z drużyn dominuje na boisku. Na początku meczu to wręcz poznaniacy byli bliżsi zdobycia punktów, lecz będąc bardzo blisko pola punktowego nie byli w stanie przedrzeć się przez wrocławską obronę.
Gospodarze także mieli parę razy szansę na zdobycie prowadzenia, jednak obrona Kozłów  nie dopuściła do zdobycia przez The Crew przyłożenia.

Wynik 0:0 utrzymał się do końca pierwszej kwarty. Dopiero w drugiej do prowadzenia wrocławian  przyczynił się Jakub Płaczek, skutecznie wykańczając serię zagrań ofensywnych swojego zespołu. Mimo to Kozły nie odpuszcały i już w kolejnej kwarcie po bardzo dokładnym podaniu rozgrywającego,  Mateusz Szefler złapał piłkę  omijając defensorów The Crew zdobył pierwsze sześc punktów dla swojej drużyny. Następnie po skutecznym podwyższeniu za dwa punkty poznaniacy wyszli na jednopunktowe prowadzenie.

Niestety reszta meczu należała już do gospodarzy, którzy kolejnymi trzema przyłożeniami udowodnili swoją dominację.

- Zaczęliśmy dobrze, jednak naszym akcjom w ataku zabrakło  wykończenia i właśnie to się na nas zemściło już w drugiej kwarcie. - mówi po meczu Mikołaj Ochnik, skrzydłowy obrony Kozłów - Kolejna kwarta to przede wszystkim brak konsekwencji i koncentracji z naszej strony, dodatkowo atak The Crew przewyższał siłowo naszą linię obrony.

The Crew Wrocław – Kozły Poznań 28:8 (0:0, 7:0, 14:8, 7:0)

II kwarta
7:0 przyłożenie Jakuba Płaczka po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

III kwarta
7:8 przyłożenie Mateusza Szeflera po 55-jardowej jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Supla (podwyższenie za dwa punkty Maciej Marcinkowski po podaniu Krzysztofa Supla)
20:8 przyłożenia Łukasza Omelańczuka po 3-jardowej akcji po podaniu Rafała Łysiaka (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

IV kwarta
28:8 przyłożenie Mateusza Grzędzińskiego po 25-jardowej akcji popadaniu Rafała Łysiaka (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)