Kriwiec już strzela dla Lecha, który znów wygrywa po karnych

Ratajka92
Ratajka92
W trzecim sparingu rozgrywanym podczas zgrupowania w Hiszpanii Lech Poznań zmierzył się z Valerengą Oslo. Lechici wygrali po rzutach karnych 5:3. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, a gola dla Kolejorza strzelił Siergiej Kriwiec.

Od początku bramki poznaniaków bronił Krzysztof Kotorowski. Gola dla Kolejorza mógł już w 5. minucie zdobyć Siergiej Kriwiec. Dośrodkowywał do niego Lewandowski jednak Białorusina wyprzedzili obrońcy Valerengi. Kontrę Norwegów pewnie powstrzymał „Kotor”. Natychmiastowa odpowiedź podopiecznych Jacka Zielińskiego. Sławomir Peszko ograł Nouriego i dośrodkował w pole karne do „Lewego”. Jednak napastnik został powstrzymany przez Madsena. W kolejnej kontrze zawodników Valerengi świetnie spisał się nasz bramkarz, którego już od rundy jesiennej miało nie być w Lechu.

W 24. minucie Lewandowski przejął piłkę na polu rywali, podał ją do Semira Stilicia. Bośniak dośrodkowywał do będącego w polu karnym „Peszkina”. Strzał pomocnika został jednak powstrzymany przez bramkarza rywali - Hirschfelda. Pod koniec pierwszej połowy znów bardzo dobrze spisał się Kotorowski, broniąc znakomicie strzał Singha. Niestety po kontrze Lecha, gdzie w polu karnym faulowany był Lewandowski, nasz napastnik dostał żółtą kartę, ponieważ uznał że Robert symulował. Pierwsza część spotkania opierała się na kontrach naszych lub rywali.

Drugą połowę Lechici rozpoczęli w takim samym składzie. Już w 50 minucie mogła być bramka dla naszych rywali, jednak w bramce Kolejorza czujnie grał „Kotor”. Dwie minuty później Stilić dogrywał do Bandrowskiego, jednak jego strzał został powstrzymany i piłka spadła pod nogi Kriwieca. Białorusin huknął na bramkę, jednak bramkarz rywali popisał się świetną obroną, wysyłając piłkę na rzut rożny.

W 54. minucie świetnie uderzając lewą nogą zza pola karnego, Kriwiec umieścił piłkę w bramce i Lech nareszcie prowadził 1:0. Już dwie minuty później Białorusin mógł powiększyć przewagę, niestety piłka przeleciała minimalnie koło słupka.

Lech cieszył się z prowadzenie nieco ponad kwadrans. W 70. minucie pozostawiony bez opieki Bengt Saeternes pokonał Krzysztofa Kotorowskiego strzałem głową z siedmiu metrów. Do końca meczu wynik się nie zmienił.

O wyniku zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze Lecha. Poznaniacy w karnych wygrali 5:3.

Lech Poznań – Valerenga Oslo 1:1, karne 5:3

Żółte kartki: Lewandowski, Singh

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Bosacki, Ivan Djurdjević (60. Zlatko Tanevski), Luis Henriquez - Sławomir Peszko, Dimitrije Injać, Tomasz Bandrowski, Siergiej Kriwiec (72. Bartosz Bereszyński) - Semir Stilić (60. Jan Zapotoka) - Robert Lewandowski

Valerenga Oslo: Lars Hirschfeld -Andre Muri, Birger Madsen, - Kristian Brix, Amin Nouri, Harmeet Singh, Bojan Zajić, Kristofer Haestad, Mohammed Fellah - Mohammed Abdellaoue, Morten Berre