Królowały pod tablicami

Jacek PAŁUBA
Reda Aleliunaite-Jankowska (nr 14) skutecznie blokowała rywali pod koszem. - Fot. P. Jasiczek
Koszykarki poznańskiego AZS efektowną wygraną 68:49 z Cukierkami Odrą Brzeg, zakończyły zasadniczą rundę rozgrywek ekstraklasy. Akademiczki w ostatniej fazie tej rundy bez problemów zapewniły sobie miejsce w ...

Koszykarki poznańskiego AZS efektowną wygraną 68:49 z Cukierkami Odrą Brzeg,
zakończyły zasadniczą rundę rozgrywek ekstraklasy.

Akademiczki w ostatniej fazie tej rundy bez problemów zapewniły sobie miejsce w etapie play-off. Za dwa tygodnie poznanianki czeka bój z Polfą Pabianice o awans do półfinału mistrzostw Polski. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.
Pojedynek zespołu trenera Grzegorza Szajka z Cukierkami Odrą Brzeg nie stał może na wysokim poziomie, ale na boisku nie brakowało twardej walki i dużego zaangażowania z obu stron. Poznanianki już w pierwszej kwarcie wywalczyły minimalną przewagę i po 10 minutach prowadziły 17:12. Potem było jeszcze lepiej, bo akademiczki skuteczniej broniły. Pierwszą połowę pięknym rzutem z połowy boiska zakończyła Weronika Idczak i AZS wygrywał już 36:22.
Zespół gości z dużym animuszem rozpoczął trzecią kwartę. Między innymi dzięki dwóm trójkom Oleny Proszczenko, drużyna poznańska prowadziła tylko 36:31. Jednak chwilę później wszystko wróciło do porządku i ekipa gospodarzy ponownie kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie (po 30 minutach 49:36). Z kolei przez ponad osiem minut ostatniej kwarty zawodniczki Odry bały się rzucać spod kosza, bo pod tablicami królowały najwyższe na boisku - Barbora Gatialova i Reda Aleliunaite-Jankowska. W końcowych fragmentach meczu trener Szajek dał szansę zawodniczkom rezerwowym, które nawet powiększyły przewagę do prawie 20 punktów (68:49).