KRÓTKO O PIŁCE

[email protected]
Zastąpi Freya Włoska Fiorentina zatrudniła rumuńskiego bramkarza, Bogdana Lobonta. 28-letni reprezentant Rumunii występujący ostatnio w Ajaksie Amsterdam podpisał pięcioletni kontrakt.

Zastąpi Freya

Włoska Fiorentina zatrudniła rumuńskiego bramkarza, Bogdana Lobonta. 28-letni reprezentant Rumunii występujący ostatnio w Ajaksie Amsterdam podpisał pięcioletni kontrakt. Ma on zastąpić kontuzjowanego Sebastiana Freya.

Brazylijska Pogoń

Już czternasty Brazylijczyk trafił do Pogoni Szczecin. Tym razem z pierwszoligowcem podpisał kontrakt 23-letni obrońca Rones Lopes da Silva. ,,Roni’’ ma 191 cm i waży 89 kg.

Strzelec Dawidowski

Wisła Kraków przebywająca na zgrupowaniu w Antalyi zremisowała z wiceliderem Bundesligi HSV Hamburg 1:1. Gola dla mistrzów Polski zdobył Tomasz Dawidowski w 61 minucie gry. Ten sam piłkarz zdobył bramkę również w pierwszym sparingu ,,Białej Gwiazdy” (1:0 z Rot-Weiss Oberhausen).

Trafienie Szymka

Mirosław Szymkowiak zdobył bramkę dla Trabzonsporu w 18. kolejce tureckiej ekstraklasy. Zespół ,,Szymka’’ przegrał jednak 2:4. Polak wpisał się na listę strzelców w 22 minucie pewnie egzekwując rzut karny.

Gilewicz w akcji

Radosław Gilewicz (Superfund Pasching) zdobył bramkę w wygranym meczu sparingowym z Dynamem Czeskie Budziejowice. Ekipa Polaków (gra tam również Tomasz Wisio) wygrała 3:2.

Chcą śledztwa

Władze Milanu chcą wszczęcia przez UEFA śledztwa w sprawie tajemniczych zastrzyków, które zostały wykonane kilku piłkarzom Olympique Marsylia. Do zdarzenia miało dojść przed finałowym meczem Ligi Mistrzów w 1993 roku. Francuzi wygrali 1:0.

Wygrana Niedzielana

W lidze holenderskiej zespół Andrzeja Niedzielana pokonał drużynę Tomasza Rząsy ( nie grał z powodu kontuzji) Den Haag 5:0. Był napastnik Groclinu ustalił wynik spotkania zdobywając gola w 90 minucie meczu. Było to ósme trafienie polskiego piłkarza w obecnych rozgrywkach. Wcześniej reprezentant kraju nie wykorzystał rzutu karnego. Niedzielan zaliczył też asystę.