KRÓTKO O PIŁCE

[email protected]
Romario nr 950 Brazylijski snajper Romario wpisał się już po raz 950. na listę strzelców w karierze. Zrobił to w przededniu swoich 40. urodzin. Na niewiele zdał się ten gol, gdyż Vasco da Gama Rio de Janeiro przegrał ...

Romario nr 950

Brazylijski snajper Romario wpisał się już po raz 950. na listę strzelców w karierze. Zrobił to w przededniu swoich 40. urodzin. Na niewiele zdał się ten gol, gdyż Vasco da Gama Rio de Janeiro przegrał w sobotę z zespołem Amerika. Romario trafił do siatki w 43. minucie gry. Brazylijska exgwiazda może popisać się bardzo dobrą skutecznością. W styczniu w siedmiu spotkaniach aż dziewięć razy mógł cieszyć się z pokonania bramkarza rywali. Celem mistrza świata z 1994 roku jest zdobycie tysiąca goli.

Pierwszy raz

Były zawodnik Polonii Warszawa – Jarosław Mazurkiewicz – po raz pierwszy w rozgrywkach ligi belgijskiej mógł cieszyć się ze zdobycia bramki. Jego La Louviere zremisowało 2:2 z SV Zulte-Waregem. Polak wpisał się na listę strzelców w 45. minucie i grał przez cały mecz.
Nie będzie Młotem
Marcin Baszczyński nie zagra w barwach West Ham United. Wisła Kraków nie zamierza wypożyczać swego piłkarza. Baszczyński przez dwa dni przebywał na testach w tym klubie.

Wygrana Wisły

Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Wisły Kraków pokonali 3:0 ekipę FC Wil, grającą w drugiej lidze szwajcarskiej. Było to ostatnie spotkanie kontrolne, jakie podopieczni Dana Petrscu mieli zaplanowane w tym kraju. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Maciej Stolarczyk, Mauro Cantoro i Marcin Baszczyński.

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?