KRÓTKO O SPORCIE

[email protected]
SZERMIERKA Wygrana szablistów Polscy szabliści wygrali w Tunisie drużynowy turnieju Pucharu Świata. W finale pokonali mistrzów olimpijskich z Aten - Francuzów 45:42.

SZERMIERKA

Wygrana szablistów

Polscy szabliści wygrali w Tunisie drużynowy turnieju Pucharu Świata. W finale pokonali mistrzów olimpijskich z Aten - Francuzów 45:42. Polacy walczyli w składzie: Marcin Koniusz, Adam Skrodzki (obaj AZS AWF Katowice), Patryk Pałasz (KKSz Konin) i
Grzegorz Dominik (MOSiR Sosnowiec).

NARCIARSTWO

Austriackie podium

Austriak Hermann Maier wygrał zjazd alpejskiego Pucharu Świata, który odbył się w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Drugie i trzecie miejsce zajęli jego rodacy - odpowiednio Klaus Kroell i Andreas Buder. Było to 53 zwycięstwo pucharowe w karierze Maiera. Dzień później na trasie supergiganta najlepszy był kolejny Austriak, Christoph Gruber. Liderem Pucharu Świata pozostał jego rodak - Benjamin Raich.

NARCIARSTWO

Goetschl i Hosp

Najlepsze alpejki świata rywalizowały w ten weekend we włoskiej miejscowości Cortina d’Ampezzo. W sobotnim zjeździe pierwsze miejsce zajęła Austriaczka Renate Goetschl. Równie szczęśliwa była czwarta na mecie jej rodaczka Michaela Dorfmeister, która zapewniła sobie małą Kryształową Kulę w tej konkurencji. W niedzielnym gigancie na najwyższym stopniu podium stanęła inna Austriaczka, Nicole Hosp. Liderką Pucharu Świata jest Chorwatka Janica Kostelic.

KOLARSTWO

Upadek faworyta

Belg Erwin Vervecken został po raz drugi, po sukcesie w 2001 roku, mistrzem świata elity w kolarstwie przełajowym. W holenderskiej miejscowości Zeddam wyprzedził swojego rodaka Barta Wellensa. Brązowy medal zdobył Francuz Francis Mourey. Obrońca tytułu i wielki faworyt - Belg Sven Nys miał groźny wypadek na ostatniej rundzie i wycofał się z wyścigu.

LEKKA ATLETYKA

Rekord sztafety

Rekord świata sztafety kobiet 4x400 m był ozdobą meczu lekkoatletycznego Wielka Brytania - Włochy - Rosja. W Glasgow rosyjska sztafeta kobiet pobiła halowy rekord świata wynikiem 3.23,37.

Zwycięstwo Trywiańskiej

Aurelia Trywiańska wygrała bieg na 60 m ppł w halowym mityngu w Karlsruhe, uzyskując najlepszy w tym roku wynik na świecie - 7,94 sek. Trywiańska po raz pierwszy w karierze osiągnęła czas poniżej ośmiu sekund. Wyprzedziła o jedną setną sekundy słynną biegaczkę z Jamajki Michelle Freeman. Rekord Polski w tej konkurencji należy od 1980 roku do Zofii Bielczyk i wynosi 7,77 sek.

ŻEGLARSTWO

Grabowski na podium

Maciej Grabowski zajął trzecie miejsce w klasie Laser w końcowej klasyfikacji regat Pucharu Świata Rolex Miami OCR, które z udziałem 610 żeglarzy z40 krajów odbywały się u wybrzeży Florydy.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?