KRÓTKO O SPORCIE

[email protected]
TENIS Wygrana debla Najlepsi polscy debliści, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zwyciężyli we wrocławskim turnieju z cyklu challneger series KGHM Emax Polish Indoors.

TENIS

Wygrana debla

Najlepsi polscy debliści, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zwyciężyli we wrocławskim turnieju z cyklu challneger series KGHM Emax Polish Indoors. Polacy w finale gry podwójnej pokonali czeską parę Pavel Snobel i Lukas Dlouhy 3:6, 6:2, 12:10. Ten ostatni w finale gry singlowej pokonał swojego rodaka Tomasa Ziba 7: 6 (7-2), 2:6, 6:3.

LEKKA ATLETYKA

Rekord Isinbajewej

Od halowego rekordu świata rozpoczęła sezon mistrzyni olimpijska i świata Jelena Isinbajewa. Podczas mityngu w Doniecku 23-letnia Rosjanka skoczyła o tyczce 4,91 m. Poprzedni rekord także należał do Isinbajewej, która jako pierwsza kobieta pokonała wysokość pięciu metrów. Na tym samym mityngu Monika Pyrek skoczyła 4,76 i jest to halowy rekord Polski.

SZERMIERKA

Klinga dla Jóźwiak

Bogna Jóźwiak z OŚ AZS Poznań i Marcin Koniusz wygrali w Łodzi 40. edycję zawodów ,,O Złotą Klingę”, które w tym roku zaliczane były do klasyfikacji Pucharu Polski w szabli. Jóźwiak pokonała w finale Małgorzatę Kozaczuk 15:10, a Koniusz wygrał z Patrykiem Pałaszem z KKSz Konin 15:6.

PIŁKA NOŻNA

Grali nasi rywale

Kostaryka pokonała Koreę Płd. 1:0 (1:0) w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Oakland (USA). Kostarykanie będą rywalami Polaków w rundzie grupowej mistrzostw świata.