KRÓTKO O SPORCIE

[email protected]
LEKKA ATLETYKA Zmarła Teresa Ciepły Wybitna lekkoatletka, trzykrotna medalistka olimpijska, rekordzistka świata i Europy Teresa Ciepły zmarła w Bydgoszczy. Miała 68 lat. Ciepły na igrzyskach w Rzymie (1960 r.

LEKKA ATLETYKA

Zmarła Teresa Ciepły

Wybitna lekkoatletka, trzykrotna medalistka olimpijska, rekordzistka świata i Europy Teresa Ciepły zmarła w Bydgoszczy. Miała 68 lat. Ciepły na igrzyskach w Rzymie (1960 r.) zdobyła wraz koleżankami brązowy medal w sztafecie 4x100 metrów. Na olimpiadzie w Tokio (1964 r.) wywalczyła z drużyną złoty medal w sztafecie 4x100 metrów oraz srebrny w biegu na 80 metrów przez płotki. 25-krotnie poprawiała rekordy Polski, a ośmiokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium mistrzostw kraju. W 1962 r. zwyciężyła w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski.
BIATHLON

Sikora wysoko

Ole Einar Bjoerndalen wygrał bieg sprinterski na 10 km podczas zawodów Pucharu Świata rozegrany w Pokljuce. Drugie miejsce zajął Francuz Raphael Poiree, trzeci był Szwed Carl Johann Bergmann. Najlepszy z reprezentantów Polski, srebrny medalista olimpijski Tomasz Sikora zajął piąte miejsce. Polak nie zanotował na strzelnicy żadnego ,,pudła”, a na mecie stracił do zwycięzcy niespełna 35 s.

NARCIARSTWO

Tuż za podium

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w zawodach narciarskiego Pucharu Świata w biegu łączonym 2 x 5 km rozegranym w Falun. Zwyciężyła Niemka Evi Sachenbacher-Stehle. Kowalczyk przez cały dystans utrzymywała się w czołówce biegu, a do triumfatorki straciła niespełna 5 s. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata brązowa medalistka olimpijska awansowała na 19. miejsce.