KRÓTKO O SPORCIE

[email protected]
LEKKOATLETYKA Najlepszy w tym roku Złoty medalista olimpijski i mistrz świata Amerykanin Jeremy Wariner pokonał dystans 400 m w czasie 44,12. To najlepszy tegoroczny wynik na świecie, a uzyskany został ...

LEKKOATLETYKA

Najlepszy w tym roku

Złoty medalista olimpijski i mistrz świata Amerykanin Jeremy Wariner pokonał dystans 400 m w czasie 44,12. To najlepszy tegoroczny wynik na świecie, a uzyskany został miejscowości Waco w Teksasie. Dla 22-letniego sprintera był to pierwszy w tym roku start na tym dystansie na stadionie. Drugi na mecie Darrold Williamson także pokonał barierę 45 sekund, osiągając 44,88.

KOLARSTWO

Przypieczętował zwycięstwo

Krzysztof Jeżowski (Knauf Team) trzecim etapowym zwycięstwem przypieczętował swój końcowy sukces w kolarskim wyścigu Szlakiem Bursztynowym Energa Tour 2006. Na mecie ostatniego, czwartego etapu z Konina do Kalisza (97 km) Jeżowski wyprzedził Roberta Radosza (DHL Author) i Bartłomieja Matysiaka (Legia Bazyliszek).
Niedzielny etap nie przyniósł zmian w klasyfikacjach. Lider i jego koledzy nie dopuścili do żadnej niebezpiecznej akcji kontrolując cały czas sytuację na trasie.

MARATON

Antropik siódma

Renata Antropik zajęła piąte miejsce w 7. maratonie świętego Antoniego w Padwie. Zawodniczka Warszawianki uzyskała czas 2:46.17. Zwyciężyła Włoszka Marcella Mancini - 2:34.51, a w gronie mężczyzn pierwszy był jej rodak Pertile Ruggero - 2:11.17.

SZERMIERKA

Złoto Mocka i AZS-u Poznań

Sylwia Gruchała (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) i Sławomir Mocek (IKS Leszno) zdobyli w Warszawie tytuły indywidualnych mistrzów Polski we florecie. Gruchała stanęła na najwyższym stopniu podium już po raz piąty w karierze, a Mocek po raz trzeci. Po drużynowe mistrzostwo Polski sięgnęły też szablistki OŚ AZS-u Poznań (Bogna Jóźwiak, Barbara Mazur, Agnieszka Zdrojewska). Startujący w barwach Piasta Gliwice pochodzący z Wenezueli Ruben Limardo został mistrzem Polski w szpadzie.