KRÓTKO ZE SPORTU

[email protected]
ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE Złoty medal Niedźwieckiego Konrad Niedźwiedzki wygrał w norweskim Hamar bieg na 500 m mistrzostw Europy w łyżwiarskim wieloboju.

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

Złoty medal Niedźwieckiego

Konrad Niedźwiedzki wygrał w norweskim Hamar bieg na 500 m mistrzostw Europy w łyżwiarskim wieloboju. Polak uzyskał czas 36,01 i wyprzedził Rosjanina Iwana Skobriewa oraz Włocha Enrico Fabrisa. Niedźwiedzki był też drugi na 1500 m.

RAJDY

Czachor czternasty

Francuski kierowca Luc Alphand z pilotem Gilles'em Picardem (Mitsubishi) oraz hiszpański motocyklista Marc Coma (KTM) zwyciężyli w 28. Rajdzie Dakar – najtrudniejszej próbie terenowej świata. Na 14. miejscu w klasyfikacji generalnej uplasował się Jacek Czachor (Orlen Team).

SKOKI NARCIARSKIE

Wygrana Śliża

Rafał Śliż wygrał w niedzielę w Sapporo konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Polak, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedził Austriaka Manuela Fettnera i Norwega Mortena Solema. Dzień wcześniej Śliż był piąty.

NARCIARSTWO

Zabrakło sił

Justyna Kowalczyk zajęła 24. miejsce w biegu narciarskiego Pucharu Świata na 15 km ze startu wspólnego techniką dowolną we włoskiej miejscowości Val di Fiemme. Zwyciężyła Czeszka Katerina Neumannova. Był to piąty występ najlepszej polskiej narciarki w zawodach Pucharu Świata po niemal rocznej przerwie spowodowanej dyskwalifikacją. I po raz pierwszy zabrakło jej w czołowej dwudziestce. Kowalczyk, która lepiej czuje się w rywalizacji techniką klasyczną, na pierwszych kilometrach biegła w czołowej grupie. Mniej więcej w połowie trasy zaczęła tracić dystans do najlepszych i na metę przybiegła samotnie, tracąc do triumfatorki 2.05,3.

BIATHLON

Sikora daleko

Michael Roesch wygrał w niemieckim Ruhpolding bieg na dochodzenie biathlonowego Pucharu Świata. Niemiec dzień wcześniej był drugi w sprincie, tuż za Norwegiem Frode Andresenem. Tomasz Sikora wypadł bardzo słabo, w sobotę był dopiero 35, a w niedzielę 24. W biegu na dochodzenie kobiet zwyciężyła Norweżka Liv Grete-Poiree. Liderami Pucharu Świata są Francuz Raphael Poiree i Niemka Kati Wilheim.

NARCIARSTWO

Znowu Rocca

Giorgio Rocca wygrał w szwajcarskiej miejscowości Wengen slalom alpejskiego Pucharu Świata. Włoch w tym sezonie jest specjalistą od slalomów. Wygrał wszystkie pięć i w pucharowej klasyfikacji tej konkurencji ma komplet punktów. Dzień wcześniej na trasie zjazdu triumfował Amerykanin Daron Rahlves. Liderem Pucharu Świata pozostał Austriak Benjamin Raich.

NARCIARSTWO

Kostelic wygrywa wszystko

Janica Kostelic zdominowała zawody alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Bad Kleinkirchheim. W sobotę 24-letnia Chorwatka wygrała zjazd, a w niedzielę supergigant. Były to pierwsze zwycięstwa liderki Pucharu Świata w tych konkurencjach. Dzięki tym sukcesom Kostelic stała się dopiero trzecią alpejką w historii alpejskiego Pucharu Świata, która odnosiła zwycięstwa we wszystkich konkurencjach. Wcześniej takim wyczynem mogły pochwalić się jedynie Austriaczka Petra Kronberger i Szwedka Pernilla Wiberg.