KRÓTKO

[email protected]
Polacy najlepsi Michał Burczyński zdobył złoty medal bojerowych mistrzostw świata. Impreza odbyła się na tafli jeziora w pobliżu szwedzkiej miejscowości Nassja.

Polacy najlepsi

Michał Burczyński zdobył złoty medal bojerowych mistrzostw świata. Impreza odbyła się na tafli jeziora w pobliżu szwedzkiej miejscowości Nassja. Srebro wywalczył inny nasz reprezentant, Łukasz Zakrzewski. Organizatorom udało się przeprowadzić cztery wyścigi. Pierwszy rozegrano w niedzielę w Niemczech, a trzy pozostałe w Szwecji. Pozostałe regaty zostały przerwane, gdyż pękła tafla lodu, co było niebezpieczne dla zawodników.

Landis nadal liderem

Hiszpan Joaquin Rodriguez wygrał w Digne-les-Bains piąty etap kolarskiego wyścigu Paryż-Nicea. Koszulkę lidera zachował Amerykanin Floyd Landis. Triumfator uciekał reszcie stawki przez ostatnie 20 km i wyprzedził na mecie Holendra Joosta Posthumę o 13 sekund. Było to drugie zwycięstwo etapowe Hiszpana w tym wyścigu w karierze.

Saneczkarze wysoko

Andrzej Laszczak i Damian Waniczek zajęli drugie miejsce w ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie. Wygrali Austriacy Christian Schatz Gerhard Muehlbacher. W klasyfikacji generalnej PŚ Polacy zajęli czwarte miejsce.

Pożegnanie Kubota

Łukasz Kubot odpadł z turnieju z cyklu Masters Series ATP na twardych kortach w Indian Wells już w drugiej rundzie eliminacyjnej. Tym samym zabraknie go w turnieju głównym z pulą nagród 2,742 mln dol. Najlepszy polski tenisista przegrał 1: 6,2: 6 z Amerykaninem Justinem Gimelstobem. W tej imprezie zagrają za to debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.