Kto jest najdroższym stołecznym piłkarzem? Zobacz ranking

ŁT
Arirel Borysiuk (Legia Warszawa) - 1,600,000 euro

(ur. 29 lipca 1991 w Białej Podlaskiej) – polski piłkarz, występujący na pozycji pomocnika; wychowanek UKS TOP 54 Biała Podlaska, od roku 2007 zawodnik Legii Warszawa.

W kadrze I zespołu seniorskiego Legii oficjalnie zadebiutował w wieku 16 lat 4 miesięcy i 5 dni – 4 grudnia 2007 na Stadionie WP, podczas wygranego 2:0 (0:0) meczu 6 kolejki fazy grupowej Pucharu Ekstraklasy sezonu 2007/2008 przeciwko ŁKS Łódź. Stał się tym samym drugim najmłodszym – po Macieju Korzymie – piłkarzem w historii klubu, który wystąpił w oficjalnym spotkaniu.17 listopada zadebiutował w Reprezentacji Polski zmieniając w 84 minucie Roberta Lewandowskiego,który tego dnia strzelił 2 bramki. 23 lutego 2008 – mając 16 lat i 209 dni – przegranym 1:0 (0:0) wyjazdowym pojedynkiem 18 kolejki sezonu 2007/2008 z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, zadebiutował w polskiej Ekstraklasie, zmieniając w 85 minucie Piotra Gizę.

19 kwietnia 2008 – licząc 16 lat 8 miesięcy i 21 dni – w 38 minucie wyjazdowego spotkania 26 kolejki sezonu 2007/2008 przeciwko Odrze Wodzisław Śląski zdobył swego premierowego ligowego gola, a tym samym pierwszą bramkę w oficjalnym meczu dla Legii, stając się jednocześnie najmłodszym strzelcem w historii klubu oraz drugim najmłodszym (po Włodzimierzu Lubańskim) w dziejach rodzimej ekstraklasy. Jego brat Rafał Borysiuk jest piłkarzem Orląt Radzyń Podlaski występujących w III lidze.

17 listopada 2010 roku zadebiutował w Reprezentacji Polski w meczu z Reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej zmieniając w 84. minucie Roberta Lewandowskiego.
Arirel Borysiuk (Legia Warszawa) - 1,600,000 euro (ur. 29 lipca 1991 w Białej Podlaskiej) – polski piłkarz, występujący na pozycji pomocnika; wychowanek UKS TOP 54 Biała Podlaska, od roku 2007 zawodnik Legii Warszawa. W kadrze I zespołu seniorskiego Legii oficjalnie zadebiutował w wieku 16 lat 4 miesięcy i 5 dni – 4 grudnia 2007 na Stadionie WP, podczas wygranego 2:0 (0:0) meczu 6 kolejki fazy grupowej Pucharu Ekstraklasy sezonu 2007/2008 przeciwko ŁKS Łódź. Stał się tym samym drugim najmłodszym – po Macieju Korzymie – piłkarzem w historii klubu, który wystąpił w oficjalnym spotkaniu.17 listopada zadebiutował w Reprezentacji Polski zmieniając w 84 minucie Roberta Lewandowskiego,który tego dnia strzelił 2 bramki. 23 lutego 2008 – mając 16 lat i 209 dni – przegranym 1:0 (0:0) wyjazdowym pojedynkiem 18 kolejki sezonu 2007/2008 z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, zadebiutował w polskiej Ekstraklasie, zmieniając w 85 minucie Piotra Gizę. 19 kwietnia 2008 – licząc 16 lat 8 miesięcy i 21 dni – w 38 minucie wyjazdowego spotkania 26 kolejki sezonu 2007/2008 przeciwko Odrze Wodzisław Śląski zdobył swego premierowego ligowego gola, a tym samym pierwszą bramkę w oficjalnym meczu dla Legii, stając się jednocześnie najmłodszym strzelcem w historii klubu oraz drugim najmłodszym (po Włodzimierzu Lubańskim) w dziejach rodzimej ekstraklasy. Jego brat Rafał Borysiuk jest piłkarzem Orląt Radzyń Podlaski występujących w III lidze. 17 listopada 2010 roku zadebiutował w Reprezentacji Polski w meczu z Reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej zmieniając w 84. minucie Roberta Lewandowskiego. Tomasz Hołod/Polskapresse
Piłka nożna w Polsce zyskuje na wartości z roku na rok. W T-Mobile Ekstraklasa w obecnym sezonie przychody polskich drużyn wyniosły ponad 12 mln euro. Na transfery wydano ponad 6 mln euro. Wartość warszawskich drużyn - Legii i Polonii, to ponad 36 mln euro. Najdroższym stołecznym piłkarzem jest serbski napastnik Miro Radovic, wyceniany przed serwis transfermarkt.de na 2,1 mln euro. Zobacz ranking dziewięciu najdroższych piłkarzy z Warszawy.