Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. Pokaz w Mobilnym Planetarium [ZDJĘCIA]

WAK
Mobilne Planetarium
Mobilne Planetarium Waldemar Kaiser
Mobilne Planetarium wygląda niepozornie. Ot, niewielki namiot wyposażony w projektor i trochę elektroniki. Pozory jednak mylą. Małe jest wielkie, o czym mogły się w czwartek przekonać dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 60 w Poznaniu.

Dzieciaki zostały zaproszone do Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM w Poznaniu na projekcję filmu pt.: "Mała gwiazdka, której się udało"! Film wyświetlony został w Mobilnym Planetarium, powstałym w ramach projektu Laboratorium Wyobraźni. Projekt ten na dobre zacznie działać po tegorocznych wakacjach.

- To inicjatywa o charakterze edukacyjnym, skierowana do młodych ludzi, mająca w nowatorski sposób rozbudzić ciekawość świata, rozwijać wyobraźnię, a także zainteresować naukami ścisłymi - informuje Anna Ciemniak z Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM w Poznaniu.

Laboratorium Wyobraźni z początku będzie starało się zaciekawić nauką najmłodsze dzieci i ich rodziców, a następnie uczniów podstawówek, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Będą nie tylko seanse w Mobilnym Planetarium i nowatorskie pokazy z różnych dziedzin nauki, ale również zwiedzanie ekspozycji i samodzielna nauka poprzez zabawę wśród eksponatów prezentujących zjawiska z hydrostatyki, optyki, biologii, elektryki i fizyki.

- Chcemy rozbudzać naukową wyobraźnię dzieci - deklaruje Joanna Kiersztejn z Laboratorium Wyobraźni.

Skomentuj:

Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. Pokaz w Mobilnym Planetarium [ZDJĘCIA]

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto