Laureat w dobrej formie

Jacek PAŁUBA
Krzysztof Szot wygrał wczoraj swój ćwierćfinał i dzisiaj powalczy o miejsce w finale MP. - Fot. Sz. Siewior
Zawodnik PKB Poznań, Krzysztof Szot, awansował do półfinału bokserskich mistrzostw Polski. Tym samym Szot zdobył już swój kolejny medal. Dzisiaj podczas walk półfinałowych okaże się, jakiego koloru to będzie krążek.

Zawodnik PKB Poznań, Krzysztof Szot, awansował do półfinału bokserskich mistrzostw Polski.

Tym samym Szot zdobył już swój kolejny medal. Dzisiaj podczas walk półfinałowych okaże się, jakiego koloru to będzie krążek. Dotychczas podopieczny trenera Zdzisława Nowaka wywalczył sześć tytułów mistrzowskich. Czy będzie ich więcej, przekonamy się w niedzielę.

Szot zapracowany

Wczoraj Szot, walczący w kategorii lekkiej (60 kg), po mistrzowsku rozegrał pojedynek ćwierćfinałowy z Tomaszem Królem (Olimp Szczecin). Rozpoczął ostrożnie, prowadząc po pierwszej rundzie 5: 4. Potem doświadczony poznaniak zyskiwał coraz wyraźniejszą przewagę i bez dyskusji zwyciężył 42: 18. Krzysztof Szot został wczoraj późnym wieczorem laureatem szóstego miejsca w plebiscycie Czytelników na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski 2005 roku. Szota nie było jednak na gali w hotelu Novotel Centrum, ale dzisiaj z pewnością zrobi wszystko, aby w półfinale 77. IMP pokonać swojego rywala Tomasza Mazura (Gwardia Wrocław). Trener reprezentacji, Ludwik Buczyński, tak ocenia poznańskiego zawodnika: – Doskonale wiem na co stać Szota. To jeden z najlepszych naszych pięściarzy w ostatnich latach. Na pewno jest faworytem kategorii lekkiej – stwierdził opiekun kadry.

Poznańskie awanse

Swoje wysokie aspiracje potwierdził wczoraj inny z pięściarzy PKB – Krzysztof Rogowski (54 kg).,, Rogoś’’ uzyskał zdecydowaną przewagę nad swoim przeciwnikiem Dawidem Biesiadzińskim (Start Włocławek), że sędzia ringowy zakończył walkę przed czasem. Rogowski jest jednym z głównych kandydatów do złota w kategorii koguciej. Do półfinału awansował również młody Michał Chudecki. W wadze piórkowej (57 kg) Chudecki nie pozostawił żadnych wątpliwości Markowi Szarubce (RMKS Rybnik), wygrywając 62: 11. Kolejne medale dla ekipy PKB wywalczyli także Mariusz Koperski (64 kg), Sylwester Walczak (64 kg), Piotr Olejniczak i Krzysztof Chudecki (obaj 69 kg), a także Sebastian Rzadkiewicz (81 kg) i Marcin Pryczek (+91 kg). Podczas gali Gazety Poznańskiej trener Zdzisław Nowak wręcz promieniał, bo jego podopieczni wywalczyli w obecnych mistrzostwach 11 medali.
Dzisiaj o godz. 11.00 i 17.00 dwie serie pojedynków półfinałowych. Natomiast jutro od godz. 11.00 finały 77. Indywidualnych Mistrzostw Polski i wtedy poznamy nowych mistrzów naszego kraju.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?