Lech – CD Rota 5:1: Nastrzelali amatorom

Manuel Arboleda, gol Arboledy
Manuel Arboleda, gol Arboledy archiwum/eM
Wynik kolejnego sparingu Lecha robi wrażenie, klasa rywala już jednak nie. Poznaniacy pokonali bowiem zespół złożony z samych amatorów.

Po wpadce, jaka była bez wątpienia porażka z drużyną FC Vaduz z Lichtensteinu, sztab trenerski Kolejorza zdecydował o rozegraniu dodatkowego sparingu z amatorskim zespołem CD Rota, występującym w V lidze Hiszpanii.

Gra z tak słabym rywalem miała przypomnieć lechitom, że potrafią strzelać bramki i rzeczywiście już w 14. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia Manuel Arboleda uderzył z półwoleja, a piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki.

Dość nieoczekiwanie już trzy minuty później był remis. Strzelec pierwszego gola – Arboleda dał się ograć jednemu z rywali, który dośrodkował wzdłuż bramki, gdzie jeden z jego kolegów posłał piłkę do siatki.

Później na boisku dominowali już poznaniacy, którzy jeszcze przed przerwą odzyskali prowadzenie. W 39. minucie po faulu w polu karnym na Vojo Ubiparipie sędzia przyznał Lechowi „jedenastkę”, którą na gola zamienił Semir Stilić. Bośniak miał jednak sporo szczęścia, gdyż jego strzał trafił w słupek, ale piłka odbiła się od pleców bramkarza i dopiero wpadła do siatki.

Tuż po przerwie było już 3:1. Dośrodkowanie Tomasza Kędziory trafiło wprost na głowę Bartosza Ślusarskiego, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali.

Kolejorz cały czas zdecydowanie dominował na boisku, ale na kolejną bramkę trzeba było poczekać aż do 81. minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się Artjom Rudnev.

Nie minęła minuta, a było już 5:1. Bramkarz rywali z najwyższym trudem obronił uderzenie z 16 metrów Rafała Murawskiego, ale do piłki dopadł Grzegorz Wojtkowiak. Jego strzał odbił się co prawda od jednego z obrońców, ale to zupełnie zmyliło golkipera i piłka wpadła do siatki.

Lech Poznań – CD Rota 5:1 (2:1)

Bramki: 14. Arboleda, 40. Stilić (karny), 49. Ślusarski, 81. Rudnev, 82. Wojtkowiak.

Żółte kartki:
Injac, Stilić.

Lech Poznań: Wandzel - Kikut (63. Kamiński) Djurdjević (63. Wołąkiewicz), Arboleda (63. Zaniewski), Henríquez (46. Kędziora) - Stilić (46. Wojtkowiak), Injac (46. Kriwiec), Drygas (63. Murawski), Możdżeń (46. Drewniak, 74. Wolski), Ślusarski (63. Tonev) - Ubiparip (63 Rudnev).

Po dwóch wygranych sparingach, w trzecim spotkaniu Kolejorz, mimo przewagi w całym meczu uległ w Hiszpanii FC Vaduz 0:1.