Lech – Flota 1:2: Porażka z pierwszoligowcem

W drugim rozegranym w piątek sparingu piłkarze Lecha przegrali z ...
W drugim rozegranym w piątek sparingu piłkarze Lecha przegrali z ... archiwum/Damian Rokicki
W drugim rozegranym 25 stycznia sparingu piłkarze Lecha przegrali z Flotą Świnoujście 1:2.

W piątek drużyna Kolejorza rozegrała we Wronkach aż dwa mecze sparingowe. W pierwszym rywalem lechitów była Warta Poznań, a spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

W drugim meczu naprzeciwko podopiecznych Mariusza Rumaka stanęli zawodnicy innego pierwszoligowca – Floty Świnoujście. Tym razem szkoleniowiec Kolejorza od pierwszych minut posłał do boju najmocniejszy skład, ale już w 11. minucie poznaniacy przegrywali 0:1. Fatalny błąd popełnił Ivan Djurdjević, który próbując na własnej połowie zagrać piłkę do Huberta Wołąkiewicza, nie zauważył Sebastiana Olszara. Napastnik Floty przejął piłkę i nie dał szans Krzysztofowi Kotorowskiemu.

Lech odpowiedział błyskawicznie, gdyż już minutę później był remis. Na bramkę uderzał Mateusz Możdżeń, Grzegorz Kasprzik odbił piłkę, ale wobec dobitki Rafała Murawskiego był bezradny.

W kolejnych minutach przewagę mieli poznaniacy, ale w 27. minucie Flota ponownie wyszła na prowadzenie. Krzysztof Kotorowski przepuścił strzał z ostrego kąta Mateusza Szałka.

Lech był bliski wyrównania w 42. minucie, ale po uderzeniu Bartosza Ślusarskiego piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Floty.

W drugiej połowie Kolejorz dalej atakował, ale mimo niezłych okazji strzeleckich Ślusarskiego i Aleksandra Toneva wynik już się nie zmienił.

Lech Poznań - Flota Świnoujście 1:2 (1:2)

Bramki: 12. Murawski - 11. Olszar, 27. Szałek.

Lech: Kotorowski - Ceesay, Wołąkiewicz, Djurdjević, Henriquez - Murawski, Trałka (63. Linetty) - Możdżeń, Reiss (75. Kamiński), Tonev - Ślusarski

Flota: Kasprzik - Jasiński (46. Fryc), Mysiak, Niewiada, Opałacz (67. Kieruzel) - Szałek (75. Jasiński), Kieruzel (46. Wrzesień 89. Kwiatkowski) - Gilewicz (46. Nwaogu, 90. Siwiec), Bodziony (46. Śpiączka), Olszar (46. Niedziela) - Aleksander (46. Arifović).